TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Konkurs fotograficzny Oko na tatę

Ambasada Szwecji w Polsce, Instytut Szwedzki oraz Instytut Spraw Publicznych zapraszają do udziału w otwartym konkursie fotograficznym Oko na Tatę.

okonatate

Tatuś z odkurzaczem, tata na sankach z pociechami, tata z zakasanymi rękawami, zmywający naczynia; czyli ojciec domowo zaangażowany. Jest czy go nie ma?

Choć czasem chowa się jak może, zadaniem konkursowiczów jest go odnaleźć i uwiecznić na fotografii. Bo, jak dowodzi przykład rodzin szwedzkich, równy podział obowiązków domowych ma same zalety, a bez zaangażowania ze strony ojców, nigdy nie uda się go osiągnąć.

Ambasada Szwecji w Polsce, Instytut Szwedzki oraz Instytut Spraw Publicznych zapraszają do udziału w otwartym konkursie fotograficznym Oko na Tatę. Dwa najciekawsze zdjęcia, przedstawiające polskich tatusiów w akcji, zostaną nagrodzone udziałem w plenerowej wystawie przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ostateczny termin nadsyłania zdjęć upływa 13 maja 2013 roku o północy.

Gazeta Wyborcza wspiera konkurs w ramach swojej akcji społecznej „Weź urlop, ojcze!”, która ma zachęcić polskich ojców do korzystania z urlopów ojcowskich.

Dla kogo:

Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Szczególnie zachęcamy mamy, by złapały za aparat i uchwyciły tatusiów, dzielących z nimi obowiązki domowe. A może na zdjęciach pojawią się domowi tatusiowie widziani oczami dziecka? Do udziału zapraszamy również fotografów i dziennikarzy, którzy chcieliby w ten sposób zabrać głos w debacie o domowej roli polskich ojców.

Nagrody:

Dwa najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone udziałem w plenerowej wystawie Życiowa układanka. Rodzina w Szwecji  poświęconej idei równego podziału domowych obowiązków, na przykładzie szwedzkich rodzin. Wystawa została przygotowana przez Instytut Szwedzki. Zwycięskie fotografie uzupełnią wystawę o polską perspektywę w temacie domowego równouprawnienia. Wystawa zostanie pokazana w prestiżowej lokalizacji przy warszawskim hotelu Bristol, od 20 maja do 7 czerwca 2013.

Co trzeba zrobić:

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dowolną techniką zdjęcia, przedstawiającego polskich ojców w trakcie domowych obowiązków. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 fotografie. Mile widziane są opisy, prezentujące historie uwiecznionych na fotografii tatusiów i ich rodzin.

Termin nadsyłania prac:

To będzie błyskawiczny konkurs. Ostateczny termin nadsyłania zdjęć upływa 13 maja 2013 roku o północy.

Gdzie nadsyłać prace:
Prace nadsyłajcie na skrzynkę pocztową: [email protected]

Z dopiskiem: OKO NA TATĘ

Jury:

W skład jury wejdą przedstawiciele Ambasady Szwedzkiej, Gazety Wyborczej i Instytutu Spraw Publicznych.

Galeria konkursowa w serwisie Flickr:

Wszystkie zakwalifikowane do konkursu fotografie będzie można oglądać w naszej internetowej galerii zdjęć: http://www.flickr.com/photos/ispthinktank/sets/72157633294010819/

O wystawie i konferencji:

Wystawa Życiowa układanka. Rodzina w Szwecji będzie częścią konferencji, organizowanej przez Ambasadę Szwecji, Instytut Szwedzki i Instytut Spraw Publicznych, poświęconej godzeniu życia rodzinnego z zawodowym. W konferencji weźmie udział m.in. Maria Arnholm, szwedzka Minister ds. Równouprawnienia. Panele dyskusyjne będą poświęcone na przykład znaczeniu skutecznego godzenia życia rodzinnego z zawodowym dla gospodarki i finansów państwa czy perspektywie przedsiębiorcy, zatrudniającego matkę lub ojca. Gazeta Wyborcza objęła konferecję patronatem mertoryczny. Wysokie Obcasy, radio Tok FM oraz miesięcznik Nowy Przemysł to nasi patroni medialni.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na konferencję 22 maja 2013 roku o godzinie 10.00 do hotelu Bristol w Warszawie.

Regulamin konkursu: www.isp.org.pl/tata

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to