TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

BĄDŹ BEZPIECZNA W SIECI – poradnik Feminoteki – wersja papierowa

Jeżeli jesteś nauczycielką/lem i interesuje Cię zjawisko cyberprzemocy, to mamy coś dla Ciebie – poradnik  ,,Bądź bezpieczna w sieci”.

Poradnik został stworzony w ramach projektu „Staying Safe Online: Gender and Safety on the Internet” realizowanego przez trzy organizacje kobiece z trzech krajów: Cypru, Czech i Polski, współfinansowanego z programu Daphne Komisji Europejskiej.

BBWS-OKLAD

Dlaczego cyberprzemoc i płeć?

W ramach projektu w każdym kraju przeprowadziłyśmy analizę istniejących już programów dotyczących cyberprzemocy oraz badania ilościowe (ankiety) i jakościowe (grupy fokusowe) wśród młodzieży. Analizowałyśmy także strony społecznościowe oraz profile młodzieży na tych stronach. Zgromadzony materiał posłużył nam za punkt wyjścia do redakcji niniejszego poradnika.

Wszystkie badania europejskie i amerykańskie, a także te przeprowadzone w ramach naszego projektu pokazały, że chłopcy inaczej korzystają z nowych technologii niż dziewczęta, a także inaczej postrzegają cyberprzemoc i reagują na nią. Dlatego wszelkie programy interwencji i prewencji powinny uwzględniać sposób, w jaki patriarchalna kultura ogranicza możliwości dziewcząt i chłopców, by zapewnić obu grupom konstruktywne i pozbawione agresji ścieżki prowadzące do uzyskania wpływu w szkole, domu i sąsiedztwie.

Co zawiera poradnik?

W poradniku znajdziesz informacje o płciowo zdeterminowanych formach cyberprzemocy dotykającej chłopców i dziewczęta. Ten temat pomijany jest w większości badań w Polsce.

Poradnik zawiera pakiet praktycznych informacji, scenariuszy zajęć, porad prawnych, które pozwolą lepiej rozumieć zjawisko przemocy i cyberprzemocy ze względu na płeć i lepiej sobie z nim radzić.

 

Jak zamówić poradnik?

Aby otrzymać poradnik ,,Bądź bezpieczna w sieci”, wyślij zamówienie do koordynatorki projektu Aleksandry Magryty na adres e-mail: [email protected]

W treści maila uzasadnij:

1.w jakim celu potrzebujesz poradnika,

2. czym się zajmujesz.

Podaj również adres szkoły, na który ma zostać wysłany poradnik.

W tytule maila napisz: ,,Zamówienie poradnika Bądź bezpieczna w sieci”.

Poradnik i wysyłka poradnika jest bezpłatna.

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to