TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

KRAKÓW: Czytanie ze zrozumieniem#3 „Po co ci szczęście, jeśli możesz być normalna?” Jeanette Winterson

wintersonFundacja Kultura dla Tolerancji zaprasza, jak co miesiąc, na wspólne rozmowy o tym, co autor miał na myśli, a może przede wszystkim – co o rzeczywistości myślimy my sami.

W kwietniu zapraszamy do wspólnej lektury fragmentu książki Jeanette Winterson „Po co ci szczęście, jeśli możesz być normalna?” wydanej w 2012 roku nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

17 kwietnia o godzinie 18:00, kawiarnia Massolit Books Cafe, ul. Felicjanek 4, Kraków.

Na podstawie fragmentu książki (rozdział 1 – Zła kołyska oraz 4 – Kłopot z książką) podyskutujemy między innymi o twórczości autorki, literaturze lesbijskiej oraz znaczeniu odnajdywania siebie w języku i opowiadania własnej historii.
Szczegółowych informacji szukajcie na stronie wydarzenia na portalu Facebook!

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Kultura dla Tolerancji:

Jak pokazują badania (niekoniecznie amerykańskich naukowców), czytanie ze zrozumieniem to narodowy deficyt współczesnych Polaków. Nie jest to zbyt zaskakujące doniesienie na tle najnowszych wydarzeń sceny politycznej. Czytaniu bez zrozumienia nie opiera się między innymi teoria gender. Nazwa nowego projektu Fundacji Kultura dla Tolerancji może kojarzyć się ze szkolnym narzędziem oceny stworzonym przez ministerialnych urzędników – nic jednak bardziej mylnego. Czytanie ze zrozumieniem to z naszej perspektywy czytanie krytyczne i wolne od narzuconych schematów myślenia. Niepoprzestające na tekście, pytające za to o szeroki kontekst omawianego tematu.

Będziemy spotykać się w pierwsze czwartki miesiąca w krakowskiej kawiarni Massolit Books o godzinie 18:00. Każde spotkanie będzie poświęcone wybranej książce – najczęściej nowej pozycji na polskim rynku wydawniczym z kręgu literatury feministycznej i LGBTQ (dotyczącej lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer). Lektury będą dla nas punktem wyjścia do rozmów o historii i bieżącej sytuacji osób LGBTQ w Polsce i na świecie, historii seksualności i feminizmu a także problemach z obszaru interdyscyplinarnych studiów nad męskością i kobiecością. Zapraszamy do wspólnej interpretacji tekstów, dzielenia się swoimi przemyśleniami, wątpliwościami, pytaniami i wiedzą.

W dyskusjach będziemy opierać się na wybranych rozdziałach/fragmentach książek. Informacji na temat lektury szukajcie na portalu Facebook i na naszej stronie internetowej www.kulturadlatolerancji.org

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to