TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

LOKAL FEMINOTEKI

Lokal przy ul. Mokotowskiej 29a jest wykorzystywany na cele kulturalne przez Fundację Feminoteka dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnica Śródmieście.

Feminoteka lokal przy ul. Mokotowskiej 29a wygrała lokal w konkursie Dzielnicy Śródmieście dla organizacji pozarządowych w 2012 roku. Mimo trudnych warunków pracy w remontowanym lokalu, który był wykonywany na koszt fundacji i wspólnymi siłami naszych wolontariuszy/ek, przyjaciółek i przyjaciół, organizacja działała nieprzerwanie, realizując projekty, co udało się dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu wolontariuszek i wolontariuszy fundacji. W siedzibie fundacji prowadzone są następujące działania  w sposób ciągły (zgodne z celami statutowymi organizacji)  – bezpłatne porady prawne i pyschologiczne dla kobiet doświadczających przemocy, spotkania, dyskusje wokół termatyki praw kobiet, dyskryminacji ze względu na płeć, równouprawnienia kobiet i mężczyzn, spotkania promocyjne dotyczące ksiązek i innych publikacji poruszających szerokorozumianą problmatykę kobiecą, spotkania z autorkami i autorami, wystawy. W lokalu prowadzona jest także księgarnia.

Lokal, zwłaszcza największe pomieszczenie na parterze lokalu jest też udostępniane innym grupom i organizacjom o podobnych celach jak fundacji Feminoteka. Organizowane są także wystawy prac artystek – co najmniej trzy rocznie. Lokal udostępniany jest bezpłatnie. W lokalu prowadzona jest także biurowa działalność fundacji, w organizacji pracuje 5 osób – koordynatorek projektów oraz dwa razy w tygodniu prawniczka, raz w tygodniu psycholożka.

Lokal fundacji przy ul. Mokotowskiej 29a wpisał się już na stałe w mapę Warszawy – identyfikowany jest jako miejsce różnorodnych spotkań, wydarzeń, a także jako miejsce, z którego mogą skorzystać inne organizacje i grupy, które potrzebują miejsca na spotkania. Sądząc po zainteresowaniu naszymi wydarzeniami, udało nam się osiągnąć planowany cel – przyzwyczajeniu mieszkanek i mieszkańców Warszawy, że na stołecznej mapie jest jeszcze jedno miejsce, w  którym odbywają się ciekawe inicjatywy, że jest to miejsce przyjazne i otwarte na rozmaite działania poświęcone problematyce kobiet. Coraz więcej także innych grup czy organizacji o podobnych celach do naszej organizacji, a nie mające swojej siedziby, mogły się spotykać u nas.

Dzięki dotacji otrzymanej w ramach Programu Obywatele dla Demokracji współfinansowanego z funduszy EOG przeprowadziłyśmy drobny remont oraz zakupiłyśmy sprzęt nagłaśniający, dzięki czemu nasze spotkania odbywają się w miejscu w miarę estetycznym oraz na profesjonalnym poziomie.

Spotkania/ wykłady czy debaty były organizowane regularnie w siedzibie fundacji Feminoteka przez cały rok. Odbywały się one w dwóch cyklach: Akademii Feministycznej i Akademii Praw Kobiet. W fundacji w ciągu 3 lat zorganizowałyśmy około 120 wystąpień, wykładów i dyskusji. Ponadto zostało zorganizowanych 15 wystaw prac artystek m.in. Marty Frej, Iwony Demko,  Agaty Zbylut, Aleksandry Skai in.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to