TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Mocna kampania społeczna przeciwko okaleczaniu kobiecych narządów płciowych.

Kampania przygotowana przez Ogilvy & Mather na zlecenie organizacji 28 Too Many zwraca uwagę na coraz powszechniejsze dokonywanie „zabiegu” okaleczenia kobiecych narządów rodnych na terytorium Europy.

Na przygotowanych przez agencję plakatach widać zakrwawione pozszywane flagi  Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Holandii czy Szwecji z hasłem „Zabiegu FGM nie przeprowadza się wyłącznie w dalekich krajach” .

Dr Ann-Marie Wilson, dyrektorka organizacji 28 Too Many, komentując kampanie podkreśla, że obrzezanie kobiet nie jest wyłącznie problemem krajów Globalnego Południa. Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Amnesty International i Parlamentu Europejskiego z ok. 130 mln żyjących na całym świecie okaleczonych kobiet, co najmniej pół miliona mieszka w krajach UE. Najnowsze dane wskazują, że w samej Wielkiej Brytanii nawet 60 tysięcy dziewcząt może być zagrożonych tym procederem.

 

Opracowanie:  KU

28-too-many-sweden-germany-italy-holland-uk-scotland-print-372435-adeevee 28-too-many-sweden-germany-italy-holland-uk-scotland-print-372436-adeevee 28-too-many-sweden-germany-italy-holland-uk-scotland-print-372439-adeevee


logo batory

Rozwój wolontariatu w fundacji Feminoteka jest możliwy dzięki dofinansowaniu rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to