TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Tekst Anny Dzierzgowskiej, wiceprezeski Feminoteki, w 100. numerze „Bez Dogmatu”

Bez Dogmatu Anna Dzierzgowska lewica transformacja MichnikUkazał się setny, jubileuszowy numer kwartalnika kulturalno-politycznego „Bez Dogmatu”. Główny dział dotyczy krytycznego stosunku do autorytetów i autorytaryzmu w Polsce, a wśród zamieszczonych tekstów znajduje się artykuł Anny Dzierzgowskiej, wiceprezeski Feminoteki.

W 100. numerze znaleźć można m.in. artykuł Piotra Szumlewicza o ekstazie polskich elit z okazji 25-lecia transformacji, Agnieszki Mrozik analizę zjawiska wytwarzania mitu Solidarności w autobiografii Karola ModzelewskiegoAnny Dzierzgowskiej (wiceprezeski Feminoteki) krytykę roli Adama Michnika w procesie formatowania polskiej lewicy po przełomie ustrojowym.

Ponadto Michał Kozłowski pisze o fenomenie „pokolenia JKM”, Adam Cioch i Maria Mucha zwracają uwagę na autorytarne oblicze kościoła katolickiego, zaś Marta Trawinska i Piotr Antoniewicz  omawiają autorytarny charakter polskiego uniwersytetu.

W numerze ponadto rozmowa Michała Siermińskiego z Elżbietą Janicką o sporze wokół pomnika Sprawiedliwych, polemikaKatarzyny Szumlewicz z Anną Zawadzką na temat stosunku feminizmu do macierzyństwa, a także pierwsze polskie tłumaczenie tekstu Antonio Gramsciego „Człowiek w dole” w wykonaniu Marty Natalii Wróblewskiej.

Pismo do nabycia w Empikach w całym kraju lub na zamówienie w Wydawnictwie „Książka i Prasa” (e-mail: [email protected]).

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to