TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

„Więzy krwi” Anety Kamińskiej | 29.05, Radość Bycia, Warszawa

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Psychoterapii „Radość Bycia” ma przyjemność gościć poetkę, Anetę Kamińską. Zapraszamy na spotkanie wokół nowego tomu poetyckiego Anety Kamińskiej „Więzy krwi” (Warszawa, SDK 2018, oprawa graficzna i rysunki Julija Proskurina).

To wiersze o doświadczeniach dziewczynki, dziewczyny i kobiety, o dojrzewaniu przede wszystkim do mówienia i nazywania rzeczy po imieniu, do przeobrażania się, do bycia.

Aneta Kamińska tworzy konsekwentnie i coraz radykalniej – wiersze mocne, kobiece, bolesne i miejscami wściekłe. Jej głos, nadal momentami zniżany do intymnego szeptu, czasem ciągle zdyszany, przybiera wyraźny ton dojrzałej kobiety, która ma światu kilka trudnych rzeczy do powiedzenia.  (Sylwia Głuszak)

 Aneta Kamińska – poetka i tłumaczka poezji ukraińskiej. Autorka tomików: Wiersze zdyszane (2000), Zapisz zmiany (2004), Czary i mary (hipertekst) (2007; wersja internetowa: www.czary-i-mary.pl) oraz Autoportret z martwą naturą, Ostatnie wiersze Nazara Honczara napisane przez Anetę Kamińską (2018). Wydała wybory przekładów wierszy: Nazara Honczara Gdybym (2007; przekład wspólnie z Andrijem Porytką), Hałyny Tkaczuk Ja ta inszi krasuni/ Ja i inne piękności (2011), Chrystii Wenhryniuk Dowhi oczi/ Długie oczy (2013), Borysa Humeniuka Wiersze z wojny (2016), Lubow Jakymczuk Morele z Donbasu (2018), a także trzy autorskie antologie: Cząstki pomarańczy. Nowa poezja ukraińska (2011), 30 wierszy zza granicy. Młoda poezja ukraińska (2012) oraz Wschód – Zachód. Wiersze z Ukrainy i dla Ukrainy (2014). Współredaktorka i współtłumaczka antologii: Portret kobiecy w odwróconej perspektywie. 12 poetek z Czech, Słowenii i Ukrainy (2013) oraz Listy z Ukrainy (2016). Stale współpracuje z Babińcem Literackim. Współtworzy Wspólny Pokój – seminarium w Staromiejskim Domu Kultury poświęcone twórczości literackiej kobiet.

Data: wtorek 29.05.2018 godz. 19.00.

Miejsce:Ośrodek Rozwoju osobistego i Psychoterapii Radość Bycia, Al. 3 Maja 7 m.26, Warszawa (www.radosbycia.com)

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to