TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

14-latka znalazła skuteczny sposób na cyberprzemoc.

14-letnia finalistka Google Science Fair 2014 – Trisha Prabhu  znalazła narzędzie, które umożliwia poradzenie sobie z cyberprzemocą w prosty sposób.

Trisha Prabhu założyła, że nastoletnie osoby nie zawsze mają świadomość tego, co robią w internecie, dlatego też wysnuła  hipotezę, że cyberprzemoc można ograniczyć poprzez stworzenie narzędzia ostrzegającego młodego człowieka przed wysłaniem dosadnej wiadomości i skłaniające go do przemyślenia decyzji.

W tym celu młoda badaczka stworzyła dwa programy – Baseline i Rethink. Baselline po prostu wykrywał krzywdzące wiadomości i badał ich liczbę. Natomiast Rethink dodatkowo alarmował użytkowniczki i użytkowników o potencjalnie krzywdzącej wiadomości, co miało skłonić ich do przemyślenia, czy chcą wysłać krzywdzącą wiadomość.

 

Wyniki były zaskakujące: młode osoby korzystające z Rethink były o 94% mniej skłonni do publikowania potencjalnie krzywdzących wiadomości.

W badaniach Trishy udział wzięło 300 osób w wieku 12-18 lat. Każda z grup badawczych liczyła 150 osób i na każdej grupie dokonano po 750 prób.

Więcej o programie znajdziesz na stronie Rethinku.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to