TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

16 Dni Przeciwko Przemocy: Samoobrona z Twojej Torebki

Untitled design (1)Samoobrona z Twojej torebki

W ramach 16 Dni Przeciwko Przemocy fotografujemy zawartość naszych torebek!

Kobiety i dziewczyny zazwyczaj słyszą rady o tym, jak mają unikać przemocy: odpowiednio się ubierz, nie chodź ciemnymi uliczkami, nie dyskutuj etc. Rzadko natomiast możemy usłyszeć, że nie jesteśmy bezradne i w razie czego możemy się świetnie obronić. Na przykład tym, co nosimy w torebkach, plecakach, torbach. Ich zawartość to często istna skarbnica wyśmienitych narzędzi do samoobrony!

Zapraszamy więc do antyprzemocowej akcji w ramach 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć „Samoobrona z Twojej torebki!”

Nie jesteśmy bezradne w sytuacji zagrożenia!  Pokażmy, co nosimy w torebkach, a co szybko i prosto można wykorzystać w samoobronie! Pokaż, że masz moc w zasięgu ręki i nie musisz się godzić na przemoc!

Jak dołączyć się do akcji? To proste: zrób zdjęcie zawartości swojej torebki, możesz dołączyć też opis tego, co twoim zdaniem można wykorzystać do samoobrony i między 25 listopada, a 10 grudnia, wyślij na adres: [email protected]
Zdjęcie zamieścimy na naszym fanpage’u i na podstronie akcji na
stronie www.feminoteka.pl/torebka

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy WobecUntitled design Kobiet. Jest to także pierwszy dzień Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Akcja trwa do 10 grudnia (Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka). Co roku są organizowane wydarzenia i działania na rzecz upowszechnienia świadomości ogromnej skali zjawiska  przemocy wobec kobiet. Przemoc przybiera wiele form i w każdej z nich (fizycznej, ekonomicznej, seksualnej, psychicznej) jest destrukcyjna dla osoby pokrzywdzonej, a co za tym idzie dla bezpieczeństwa całego społeczeństwa.  Wyraźnie pokazują to wyniki badań prowadzonych na terenie Polski, m. in. najnowsze wyniki badań Fundacji na rzecz Równości i Emancypacji STER na temat przestępczości seksualnej wobec kobiet. Celem kampanii jest edukowanie i uwrażliwianie społeczeństwa na zjawisko przemocy.

My, zespół Feminoteki, sprzeciwiamy się przemocy. Nie zgadzamy się na zrzucanie ciężaru odpowiedzialności na osobę, która doznaje przemocy. Sprzeciwiamy się powielaniu stereotypów, że  to kobieta ma unikać określonych sytuacji. To mężczyzna ma nie stosować przemocy! A my w razie co, możemy się bronić!

Dość przemocy!

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to