TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

5 najdzielniejszych kobiet na świecie

Ucieczka przed śmiercią. Walka z handlarzami ludzi. Niezgoda na przymusowe małżeństwo. Pięć bohaterek, gotowych na niezwykłe poświęcenia, zostało nagrodzonych przez „Women in the World Foundation” podczas tegorocznego Szczytu Kobiet, który odbył się 5 kwietnia w nowojorskim Centrum Lincolna.

Otrzymując tytuł Kobiet Wpływu, każda z uhonorowanych działaczek przyjęła dotację w wysokości 25,000 dolarów, przeznaczoną do wykorzystania w celach dalszej pracy społecznej.

Nazwiska laureatek:

Khalida Brohi – działaczka pakistańskiej organizacji Sughar, występującej przeciwko zabójstwom honorowym i mającej na celu stworzenie społeczeństwa w którym kobiety będą traktowane podmiotowo. Nie zrezygnowała z aktywności politycznej mimo kierowanych wobec niej gróźb śmierci.

Humaira Bachal – Pakistanka, od 12 lat zajmuje się organizowaniem zajęć dla dziewcząt z najbiedniejszej dzielnicy Karaczi, a obecnie prowadzi Uliczną Szkołę Marzeń skupiającą 700 chłopców i dziewcząt.

Molly Melching – założycielka Tostanu, przeciwdziałającego okaleczaniu żeńskich narządów płciowych i małżeństwom dzieci w Afryce. Nonprofitowa organizacja sprzyja budowaniu trwałych społeczności przy jednoczesnym promowaniu równych praw.

Phiona Mutesi – siedemnastolatka, która dorastając w ubóstwie stała się mistrzynią Ugandy w szachach i uczestniczką Światowej Olimpiady Szachowej. Jej sukces zainspirował inne dziewczyny do podjęcia gry.

Opracowanie: Agata Szczerbiak
Źródło: http://womenintheworld.org/stories/entry/5-of-the-bravest-women-on-earth

Udostępnij

Ostatnie wpisy