TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

5 najdzielniejszych kobiet na świecie

Ucieczka przed śmiercią. Walka z handlarzami ludzi. Niezgoda na przymusowe małżeństwo. Pięć bohaterek, gotowych na niezwykłe poświęcenia, zostało nagrodzonych przez „Women in the World Foundation” podczas tegorocznego Szczytu Kobiet, który odbył się 5 kwietnia w nowojorskim Centrum Lincolna.

Otrzymując tytuł Kobiet Wpływu, każda z uhonorowanych działaczek przyjęła dotację w wysokości 25,000 dolarów, przeznaczoną do wykorzystania w celach dalszej pracy społecznej.

Nazwiska laureatek:

Khalida Brohi – działaczka pakistańskiej organizacji Sughar, występującej przeciwko zabójstwom honorowym i mającej na celu stworzenie społeczeństwa w którym kobiety będą traktowane podmiotowo. Nie zrezygnowała z aktywności politycznej mimo kierowanych wobec niej gróźb śmierci.

Humaira Bachal – Pakistanka, od 12 lat zajmuje się organizowaniem zajęć dla dziewcząt z najbiedniejszej dzielnicy Karaczi, a obecnie prowadzi Uliczną Szkołę Marzeń skupiającą 700 chłopców i dziewcząt.

Molly Melching – założycielka Tostanu, przeciwdziałającego okaleczaniu żeńskich narządów płciowych i małżeństwom dzieci w Afryce. Nonprofitowa organizacja sprzyja budowaniu trwałych społeczności przy jednoczesnym promowaniu równych praw.

Phiona Mutesi – siedemnastolatka, która dorastając w ubóstwie stała się mistrzynią Ugandy w szachach i uczestniczką Światowej Olimpiady Szachowej. Jej sukces zainspirował inne dziewczyny do podjęcia gry.

Opracowanie: Agata Szczerbiak
Źródło: http://womenintheworld.org/stories/entry/5-of-the-bravest-women-on-earth

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to