TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Dziewczyna, której jedno w głowie – Wizyta ZOE MARGOLIS w Polsce.

Fundacja Feminoteka i Wydawnictwo Otwarte zapraszają na spotkanie z autorką książki „Zdemaskowana. Dziewczyna, której jedno w głowie” ZOE MARGOLIS – brytyjską blogerką, członkinią Fundacji Brooke’a, ambasadorką British Humanist Association.

Spotkanie poprowadzi MARTA KONARZEWSKA.

Premiera książki 5 czerwca, na spotkaniu będzie można zakupić książkę przedpremierowo.

28 maja (wtorek) 2013, godz. 18:00. Fundacja Feminoteka, Mokotowska 29A, Warszawa wydarzenie na facebooku

 

o książce: Zoe Margolis jest trzydziestoletnią singielką. Mieszka w Londynie, pracuje w branży filmowej, a wieczorami… pod pseudonimem Abby Lee prowadzi seksblog, który ma 7 milionów czytelników i znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych blogów magazynu „The Observer”.
Co sprawia, że ten blog czytają miliony kobiet na całym świecie? Abby pisze o seksie i nie ukrywa, że myśli o nim bez przerwy. Swobodnie wyraża siebie i otwarcie komunikuje swoje potrzeby, odzierając tym samym kobiecą seksualność z tabu.
Kiedy dociekliwym dziennikarzom udaje się zdemaskować autorkę bloga, życie Zoe wywraca się do góry nogami…

Zoe Margolis – brytyjska blogerka, która pod pseudonimem Abby Lee prowadziła blog, w którym otwarcie opisywała swoje życie seksualne. Kiedy okazało się, że jej blog ma kilka milionów czytelników, zaproponowano jej wydanie książki. Zrobiła to, ale pod pseudonimem. Tyle, że po kilku dniach jedna z gazet opublikowała artykuł, w którym ujawniono jej prawdziwą tożsamość. Zoe Margolis z dnia na dzień straciła anonimowość. Pod jej oknami koczowali paparazzi, a ona musiała przyznać się przed swoimi bliskimi i przyjaciółmi, że w tajemnicy prowadziła bardzo intymny blog. Jej życie wywróciło się do góry nogami, ale mimo wszystko wyszła z tego obronną ręką. Dziś jest jedną z czołowych komentatorek życia publicznego w Wielkiej Brytanii – wypowiada się na tematy związane z równouprawnieniem kobiet, edukacją seksualną, wolnością słowa, kulturą. Jest feministką. Jej blog ma 7 milionów czytelników i znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych blogów świata.
Książka „Zdemaskowana. Dziewczyna, której jedno w głowie” stanowi zapis bloga i jest opisem tego, jak zmieniło się jej życie po feralnej publikacji oraz zdemaskowaniu autorki.
Zoe Margolis angażuje się dzisiaj w działalność na rzecz kobiet i edukacji seksualnej młodzieży. Jest członkinią fundacji Brooka oraz honorową ambasadorką British Humanist Association. Prowadzi prelekcje, prezentacje oraz przewodniczy akcjom propagującym wartości wolnościowe.
W sprawny sposób implementuje treści feministyczne podając je w bardzo dostępny sposób. Dzięki temu trafia do szerokiego grona odbiorczyń/ów.abby_B2_meeting_2web

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to