TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

6/12 Akademia Feministyczna: spotkanie z Johanną Higgs, Project Monma

af_johanna_higgs

[english below]

W ramach Akademii Feministycznej zapraszamy na spotkanie z antropolożką Johanną Higgs, prezeską Project Monma z Australii, która działa i pracuje na całym świecie.

Kiedy: 6 grudnia o godz. 18:00

Gdzie: Feminoteka, Mokotowska 29 A, Warszawa
Na spotkaniu Johanna Higgs przedstawi swoje działania, mające na celu podniesienie świadomości na temat przemocy i dyskryminacji wobec kobiet . Jej praca to projekty w północnym Iraku, w temacie honorowych zabójstw i wpływie obecności ISIS w sprawie kobiet, rola kobiet Saharawi w obozach dla uchodźców w południowej Algierii, kwestia handlu ludźmi na Madagaskarze i w Argentynie, doświadczenia syryjskich kobiet w Turcji i Libanie i perspektywa kobiet z Malediwów na zmieniającą się sytuację polityczną.
W tym roku uczestniczy również w projektach prowadzonych w Mozambiku, obserwujących kwestię molestowania seksualnego dziewczynek, sprawa prostytucji dziecięcej w Republice Konga i niewolnictwa w Mauretanii.
Celem Projec Monma jest podniesienie świadomości, ponieważ tylko wtedy, gdy mówimy o tych kwestiach, możemy pracować nad niezbędnymi zmianami, prowadzącymi do zaniechania przemocy i dyskryminacji.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski przez Katarzynę Nowakowską
***
Project Monma’s Director Johanna Higgs is going to speaking on her work around the world aiming to raise awareness about violence and discrimination against women. Her work has included to projects in northern Iraq on honor killings and the affects of the presence of ISIS on women, the role of Saharawi women in refugee camps in southern Algeria, human trafficking in Madagascar and Argentina, experiences of Syrian women in Turkey and Lebanon and Maldivan women’s perspectives on the changing political situation. This year we have also conducted projects in Mozambique looking at the sexual harassment of school girls, child prostitution in the Republic of Congo and slavery in Mauritania. Our goal is to raise awareness because it is only when we speak about these issue that we can work to making the changes needed to bring such abuse and discrimination to an end.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to