TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Grzeczna dziewczynka odkrywa feminizm. Pasjonująca walka Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit o równość płci

Już w środę, 26 czerwca, o 18:00 w Fundacji Feminoteka kolejna Akademia Feministyczna. Tym razem na spotkaniu z Agatą Zawiszewską, redaktorką książek zbierających publicystykę wybitnej feministki, Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit.

Paulina Kuczalska-Reinschmit (1859-1921) przez swoich współczesnych nazywana Wodzem, Hetmanką, Sterniczką to jedna z najbardziej zasłużonych polskich feministek, liderka ruchu sufrażystowskiego w Królestwie Polskim, redaktorka czasopisma „Ster” (1858-1897; 1907-1914), założycielka Związku Równouprawnienia Kobiet Polskich.

„Rzuciła żądanie pełnych, bezkompromisowych praw politycznych, społecznych, umysłowych, ekonomicznych i towarzyskich, jednakich dla obu płci” – Zofia Seidlerowa (1911).

Zapisz się na kolejną Akademię Feministyczną w Fundacji Feminoteka: wyślij mejla z tytułem Akademia zawierającego imię i nazwisko, e-mail i telefon kontaktowy na adres [email protected]

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to