TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Akcja Nazywam się Miliard/One Billion Rising Poland na Pol’ and’ Rock Festiwal!

Fundacja Feminoteka po raz kolejny pojawi się na Pol’and’ Rock! 

Tym razem zamiast na stoisko zapraszamy Was… do tańca!

Przyjeżdżamy podzielić się akcją Nazywam się Miliard/One Bilion Rising. Nazywam się Miliard to żywioł, to zew wolności, to uwolnienie ciała w najpiękniejszej formie protestu – w tańcu.

Protestujemy przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Co roku, 14 lutego tańczy cały świat (w zeszłym roku ponad 200 krajów, a w Polsce 100 małych i dużych miejscowości).

Zapraszamy na próby codziennie (od czwartku do soboty) od godz. 9:00 do 10.00 w namiocie Akademii Sztuk Najpiękniejszych, by 4.08. 2018 wspólnie zatańczyć pod dużą sceną (czekamy jeszcze na potwierdzenie godziny).

Zaczniemy od krótkiej rozgrzewki do muzyki Girl Power, później pokażemy wam kroki – układ jest mega prosty – nauczenie zajmuje pół godziny.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące działań antyprzemocowych, molestowania seksualnego, potrzebujesz rady – przyjdź, porozmawiaj z nami! Twoje pytania są ważne, a my jesteśmy dla Ciebie!

Dlaczego taniec?
Taneczny happening to bardzo skuteczny sposób zwrócenia uwagi na problem przemocy wobec kobiet. Jest to akcja bardzo medialna i spektakularna. Dzięki temu w bardzo prostej formie można przebić się z ważnym przekazem. Taniec – w kontekście przemocy wobec kobiet- ma ogromna siłę. W tańcu silnie doświadczamy naszych ciał, możemy poczuć, że są nasze. To my je kontrolujemy i z tego doświadczenia możemy czerpać siłę do tego, żeby przeciwstawić się naruszaniu naszych granic. (Basia Sinica, OBR Poznań)

Co jeśli nie jestem gotowa, żeby zatańczyć publicznie?
Przyjdź i tak! Poczuj tę fantastyczną atmosferę siostrzeństwa, bezpieczeństwa, determinacji i wspólnej radości. Nie musisz tańczyć, żeby być częścią wspólnoty, która przeciwstawia się przemocy.

Jakie są postulaty?
W tym roku hasłem przewodnim jest przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet na szczeblach lokalnych. Więcej możecie przeczytać na naszej stronie http://feminoteka.pl/one-billion-rising-nazywam-sie-miliard-2018/

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to