TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

AKTORZY 16. TYGODNIA KINA HISZPAŃSKIEGO – QUIM GUITIÉRREZ

AKTORZY 16. TYGODNIA KINA HISZPAŃSKIEGO – QUIM GUITIÉRREZ

Już za tydzień rozpocznie się 16. Tydzień kina Hiszpańskiego.

http://manana.pl/pl/aktualnosci.html
www.facebook.com/TydzienKinaHiszpanskiego

 

 

W tym roku widzowie w 7 miastach w całej Polsce będa mieli okazję obejrzeć dwa filmy z udziałem jednego z najciekawszych hiszpańskich aktorów młodego pokolenia – Quima Guiterreza.

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Quim Guitiérrez zadebiutował rolą w jednym z najważniejszych hiszpanskich filmów ostatniej dekady ,,GranatowyPrawieCzarny” (2007) Daniela Sancheza Arévalo, za którą otrzymał nagrodę Goya dla najlepszego debiutu aktorskiego. Popularność przyniosły mu też role w dwóch kolejnych filmach reżysera – ,,Kuzynach” (2011) i ,,Wielkiej Hiszpańskiej Rodzinie” (2013) – filmie zamknięcia 15.TKH.                    W tegorocznym programie Tygodnia Kina Hiszpańskiego znalazły się dwa obrazy z udziałem  Guitierreza. Pierwszy to ,,Łatwy seks, smutne filmy”, debiut reżyserski scenarzysty Alejo Flaha, w którym po raz pierwszy od czasu ,,GranatowyPrawieCzarny” aktor wystąpił ze swoją ekranową partnerką, Martą Eturą.

 

Drugim filmem z udziałem Guitierreza, jest ,,Sławetny: Agent sekretny”, ekranizacja kultowego hiszpańskiego komiksu z lat ’60, o przygodach pechowego agenta służb specjalnych – filmowa gratka dla miłośników wartkiej akcji, czarnego humoru i świetnych efektów specjalnych.

 

 

,,ŁATWY SEKS, SMUTNE FILMY” | ,,Sexo fácil, películas tristes” POLSKA PREMIERA

2014 | 88’ | reż. Alejo Flah

Festiwal Filmów Hiszpańskich w Maladze 2015: Najlepszy Aktor

 

Marina (Marta Etura) i Víctor (Quim Gutiérrez) są stworzeni do bajkowej historii miłosnej. Piękni, młodzi i wolni, działają na siebie jak magnes. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie fakt, że nie istnieją – są bohaterami wykreowanymi przez scenarzystę, Pabla (Ernesto Alterio), który dostał zlecenie napisania komedii romantycznej. Czy mu się to uda, skoro sam przechodzi kryzys miłosny i nie jest w stanie myśleć o uczuciach? Argentyński scenarzysta, Alejo Flah, zgrabnie debiutuje w roli reżysera. Akcja filmu toczy się równolegle w Madrycie, gdzie mieszkają Marina i Victor, oraz w Buenos Aires, gdzie żyje i pisze Pablo. Marta Etura i Quim Gutiérrez po raz drugi razem na ekranie. Czy powtórzą sukces filmu ,,GranatowyPrawieCzarny”?

 

 

,,SŁAWETNY: AGENT SEKRETNY” | ,,Anacleto: Agente secreto” POLSKA PREMIERA

2015 | 97’ | reż. Javier Ruiz Caldera

Nagroda Goya 2016: Najlepsze Efekty Specjalne

 

Javier Ruiz Caldera (,,Straszny hiszpański film”) bierze na warsztat jeden z popularnych do dziś komiksów z lat ’60 XX wieku autorstwa Manuela Vázqueza, i z rozmachem przenosi go na duży ekran, zastępując rysunkowe postacie aktorami. Adolfo (Quim Gutiérrez) odkrywa, że jego ojciec (Imanol Arias), z którym od dwudziestu lat nie miał kontaktu, jest słynnym agentem Sławetnym – eleganckim panem w nienagannie skrojonym garniturze i śnieżnobiałej koszuli ozdobionej muszką, któremu bardzo nie w smak jest ustawa antynikotynowa. Adolfo ma nadzieję, że ta rewelacja będzie miała pozytywny wpływ na zmianę jego życia, które nie jest specjalnie fascynujące, szczególnie po tym, jak opuściła go narzeczona, Katia (Alexandra Jiménez) twierdząc, że jest nudziarzem.  Adolfo wyrusza z ojcem w akcję przeciwko Vázquezowi (Carlos Areces), groźnemu przestępcy, którego celem jest zgładzenie agenta. Znakomicie dobrana obsada filmu: Imanol Arias (,,Papierowe ptaki”, ,,Kwiat mego sekretu”, ,,Labirynt namiętności”), Quim Gutiérrez (,,Wielka hiszpańska rodzina”, ,,Kuzyni”, ,,GranatowyPrawieCzarny”), Alexandra Jiménez (,,Jak być normalną”, ,,Wiedźmy z Zugarramurdi”), Carlos Areces (,,Ta noc jest moja”, ,,Przelotni kochankowie”), Berto Romero (,,Jak zostać Katalonką”, ,,Straszny hiszpański film”) i niezawodna Rossy de Palma (,,Kika, Zwiąż mnie!”, ,,Kobiety na skraju załamania nerwowego”) gwarantują świetną rozrywkę. Atutem filmu jest wartka akcja i spektakularne efekty specjalne.

 

 

16TKH B1-page-001

Organizatorami przeglądu są Ambasada Królestwa Hiszpanii, Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz AP Mañana16. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w dniach 7 – 21 kwietnia 2016 w wybranych kinach w największych miastach w Polsce.

Warszawa | 7 – 14 kwietnia | Kino Muranów, Kino Luna

Gdańsk | 8 14 kwietnia | Kino Żak

Kraków | 8 14 kwietnia | Kino Pod Baranami

Poznań | 8 14 kwietnia | Kino Muza

Wrocław | 8 14 kwietnia | Kino Nowe Horyzonty

Katowice | 11 – 19 kwietnia | Kino Światowid

Łódź | 15 – 21 kwietnia | Kino Charlie

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to