TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Anna Grodzka odchodzi z Twojego Ruchu do Zielonych!

Anna Grodzka odchodzi z partii Twój Ruch, ale zostanie w klubie parlamentarnym TR. Będzie pierwszą, jak na razie, polską parlamentarzystka reprezentującą partię Zieloni.

„Odchodzę, bo partia Janusza Palikota spełniła już swoją historyczną rolę. Cieszę się, że mogłam mieć w tym swój udział. Dziś jednak coraz więcej osób ma poczucie, że Twój Ruch stracił orientację, nie zbudował sobie wyraźnej tożsamości. Janusz Palikot musi w końcu zdecydować się, czy chce budować partię lewicową czy liberalną pod względem gospodarczym” – powiedziała Anna Grodzka w wywiadzie dla Zielonych Wiadomości.

– Polsce potrzebna jest szeroka demokratyczna, lewicowa, postępowa koalicja zdolna przeciwstawić się prawicowemu duopolowi: neoliberalno-etatystycznemu blokowi politycznemu PO-PIS. Na rzecz takiej koalicji zamierzam działać. Jej zaczynem mogą być, obok Zielonych, ruchy i organizacje społeczne, choćby takie jak założone przeze mnie stowarzyszenie Społeczeństwo FAIR czy Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. To ruchy społeczne niosą wolę zmiany, domagają się więcej demokracji, sprawiedliwszej polityki gospodarczej, zrównoważonego rozwoju… Warunkiem tego będzie wymiana znacznej części obecnej „klasy politycznej”. Większość społeczeństwa ma już dosyć narastającego, codziennego lęku o swoją przyszłość, jaką niesie neoliberalna polityka społeczna i gospodarcza. Ludzie nie akceptują narastania nierówności i niesprawiedliwości. Ludzie muszą przestać się o to bać – tłumaczy swoją decyzję posłanka.

Cały wywiad: Zielone Wiadomości

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to