TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

BĄDŹ BEZPIECZNA W SIECI – poradnik Feminoteki – wersja papierowa

Jeżeli jesteś nauczycielką/lem i interesuje Cię zjawisko cyberprzemocy, to mamy coś dla Ciebie – poradnik  ,,Bądź bezpieczna w sieci”.

Poradnik został stworzony w ramach projektu „Staying Safe Online: Gender and Safety on the Internet” realizowanego przez trzy organizacje kobiece z trzech krajów: Cypru, Czech i Polski, współfinansowanego z programu Daphne Komisji Europejskiej.

BBWS-OKLAD

Dlaczego cyberprzemoc i płeć?

W ramach projektu w każdym kraju przeprowadziłyśmy analizę istniejących już programów dotyczących cyberprzemocy oraz badania ilościowe (ankiety) i jakościowe (grupy fokusowe) wśród młodzieży. Analizowałyśmy także strony społecznościowe oraz profile młodzieży na tych stronach. Zgromadzony materiał posłużył nam za punkt wyjścia do redakcji niniejszego poradnika.

Wszystkie badania europejskie i amerykańskie, a także te przeprowadzone w ramach naszego projektu pokazały, że chłopcy inaczej korzystają z nowych technologii niż dziewczęta, a także inaczej postrzegają cyberprzemoc i reagują na nią. Dlatego wszelkie programy interwencji i prewencji powinny uwzględniać sposób, w jaki patriarchalna kultura ogranicza możliwości dziewcząt i chłopców, by zapewnić obu grupom konstruktywne i pozbawione agresji ścieżki prowadzące do uzyskania wpływu w szkole, domu i sąsiedztwie.

Co zawiera poradnik?

W poradniku znajdziesz informacje o płciowo zdeterminowanych formach cyberprzemocy dotykającej chłopców i dziewczęta. Ten temat pomijany jest w większości badań w Polsce.

Poradnik zawiera pakiet praktycznych informacji, scenariuszy zajęć, porad prawnych, które pozwolą lepiej rozumieć zjawisko przemocy i cyberprzemocy ze względu na płeć i lepiej sobie z nim radzić.

 

Jak zamówić poradnik?

Aby otrzymać poradnik ,,Bądź bezpieczna w sieci”, wyślij zamówienie do koordynatorki projektu Aleksandry Magryty na adres e-mail: [email protected]

W treści maila uzasadnij:

1.w jakim celu potrzebujesz poradnika,

2. czym się zajmujesz.

Podaj również adres szkoły, na który ma zostać wysłany poradnik.

W tytule maila napisz: ,,Zamówienie poradnika Bądź bezpieczna w sieci”.

Poradnik i wysyłka poradnika jest bezpłatna.

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy