TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Baza Koordynatorek „Nazywam się Miliard”

Koszalin i Mielno, zachodniopomorskie
Dorota Chałat
  506062288
Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Era Kobiet, Fundacja Edykacja Równość Aktywność Dialog - Era Dialogu, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Koszalinie
fotka

Koordynatorka akcji w Koszalinie oraz w Mielnie podczas Międzynarodowego Zlotu Morsów. Prezeska Stowarzyszenie Era Kobiet w Koszalinie, pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet  w Koszalinie, radna Rady Miejskie w Koszalinie i przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych. Zawodowo animatorka, doradczyni kluczowa i biznesowa w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzi działania na rzec ekonomizacji osób zagrożonych wykluczeniem. Członkini  Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Regionalna Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Koszalinie.

Feministka, społeczniczka, liderka, wspierająca Strajk Kobiet. Od lata angażuje się w działania na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, działania na rzecz dyskryminacji, równouprawnienia. Wspiera i popiera działania na rzecz praw reprodukcyjnych kobiet, organizuje manifestacje, ale też pisze projekty i je realizuje.

Z jej inicjatywy w Koszalinie powstała Rada Kobiet powołana przez prezydenta miasta oraz  Centrum Praw Obywatelskich a w nim Koszalińskie Centrum Praw Kobiet, powołane przez Stowarzyszenie Era Kobiet , w którym udzielane są bezpłatne porady prawne, doradztwo psychologiczne, przeciwdziałania przemocy oraz obywatelskie. Organizuje szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy oraz wzmacniające dla kobiet, tj.: liderstwo kobiet, autoprezentacja i kontaktu z mediami, poprawa wizerunku i stylu, multimedialne, wykorzystanie nowych technologii na co dzień, tworząc sieć kobiet liderek.

W ramach działań w sieci ASK wspólnie z MOPR w Koszalinie w czerwcu 2016r. wprowadziła pierwszy w Polsce Miejski Program Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie z uwzględnieniem płci. Udało się to dzięki rekomendacji sieci ASK, przeprowadzonym badaniom ponad 300 programów w Polsce oraz raportem zaprezentowanym podczas Konferencji w Koszalinie w lutym 2016.

Jej wielką zasługą jest działanie na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem, głównie kobiety wspiera i pomaga w trudnej sytuacji na różne sposoby. Często jest to pomoc w przejściu procedur mieszkaniowych, pomoc w przeprowadzce, pomoc w znalezieniu pracy, czy też pomoc społeczno-obywatelska. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci, które podobnie jak mama angażują się w pomoc innym, córka jest prezeską Fundacji a syn wolontariuszem z zakresu doradztwa prawnego.  

Kompetencje:

Ma za sobą szkolenie WenDo, antyprzemocowe, szkolenia w ramach antyprzemocowej sieci w 2015r. W ramach działań Antyprzemocowej Sieci Kobiet badała ok. 30 programów antyprzemocowych. Wynik badań przedstawiony został na konferencji. Dzięki temu i współpracy z MOPR w Koszalinie został uchwalony gminny program przeciwdziałania przemocy z uwzględnieniem płci. Era Dialogu organizowała pierwszą ogólnopolską konferencję dot. przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Prowadzi działania wzmacniające dla kobiet.

Pasje, zainteresowania:

Łączenie ludzi z róznych swer, animacje, umiejętności organizacyjne. Posiada szerokie kontakty w swoim regionie, województwie. Jest radną od 3 kadencji w Koszalinie. Jest doradczynią biznesową, pomaga organizacjom pozarządowym w pisaniu statutu, umiejętność pisania wniosków (może doradzić), pomaga w tworzeniu przedsiębiorstw społecznych i spółdzielni socjalnych i biznesowe prowadzenie tychże. W tej dziedzinie ma tez sporo kontaktów na terenie kraju. Działania w social mediach. Zafiksowana na prawa kobiet, kwestie równouprawnienia. Tworzy sieć kobiet, które będą sobie pomagały przed wyborami. Organizuje szkolenia i je koordynuje. Aktualnie szkolenia z praw kobiet, autoprezentacji i z wizerunku - ważne dla kobiet startujących w wyborach. Zajmuje się tez osobami z niepełnosprwnościami intelektualnymi. Prowadzi też dla tej grupy szkolenia ekonomiczne dla warsztatów terapii zajęciowych. Współpracuje z Kołami Gospodyń Wiejskich. Organizuje kongresy kobiet dla innych gmin. Walczy o to, aby kobiety wchodziły do samorządów, pomaga tym kobietom. Inicjatorkazałożenia Rady Kobiet w Koszalinie. W wolnych chwilach morsuje i opiekuje się dwoma znajdami kotką Fioną  i kocurem Frankiem.

Inne informacje:

Wykształcenie ekonomiczne, księgowe, podatkowe, doradztwo biznesowe, w zakresie ekonomii społecznej, magisterskie z zarządzania. Doradztwo biznesowe, kluczowe. Aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Działa w ramach organizacji pozarządowych - tworzenie organizacji pozarządowych, współpraca samorządu z jednostkami, z biznesem, ze sfera pozarządową. Pomoc w znalezieniu miejsc pracy dla osób wykluczonych.

Dodatkowe dane kontaktowe:

-- brak informacji --

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Wystawa 💛💙 888 88 79 88💛💙

Fundacja Feminoteka we współpracy z agencją Feeders rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy i pokazuje, jakiej pomocy udziela