TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Baza Koordynatorek „Nazywam się Miliard”

Koszalin i Mielno, zachodniopomorskie
Dorota Chałat
  506062288
Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Era Kobiet, Fundacja Edykacja Równość Aktywność Dialog - Era Dialogu, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Koszalinie
fotka

Koordynatorka akcji w Koszalinie oraz w Mielnie podczas Międzynarodowego Zlotu Morsów. Prezeska Stowarzyszenie Era Kobiet w Koszalinie, pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet  w Koszalinie, radna Rady Miejskie w Koszalinie i przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych. Zawodowo animatorka, doradczyni kluczowa i biznesowa w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzi działania na rzec ekonomizacji osób zagrożonych wykluczeniem. Członkini  Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Regionalna Pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Koszalinie.

Feministka, społeczniczka, liderka, wspierająca Strajk Kobiet. Od lata angażuje się w działania na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć, działania na rzecz dyskryminacji, równouprawnienia. Wspiera i popiera działania na rzecz praw reprodukcyjnych kobiet, organizuje manifestacje, ale też pisze projekty i je realizuje.

Z jej inicjatywy w Koszalinie powstała Rada Kobiet powołana przez prezydenta miasta oraz  Centrum Praw Obywatelskich a w nim Koszalińskie Centrum Praw Kobiet, powołane przez Stowarzyszenie Era Kobiet , w którym udzielane są bezpłatne porady prawne, doradztwo psychologiczne, przeciwdziałania przemocy oraz obywatelskie. Organizuje szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy oraz wzmacniające dla kobiet, tj.: liderstwo kobiet, autoprezentacja i kontaktu z mediami, poprawa wizerunku i stylu, multimedialne, wykorzystanie nowych technologii na co dzień, tworząc sieć kobiet liderek.

W ramach działań w sieci ASK wspólnie z MOPR w Koszalinie w czerwcu 2016r. wprowadziła pierwszy w Polsce Miejski Program Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie z uwzględnieniem płci. Udało się to dzięki rekomendacji sieci ASK, przeprowadzonym badaniom ponad 300 programów w Polsce oraz raportem zaprezentowanym podczas Konferencji w Koszalinie w lutym 2016.

Jej wielką zasługą jest działanie na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem, głównie kobiety wspiera i pomaga w trudnej sytuacji na różne sposoby. Często jest to pomoc w przejściu procedur mieszkaniowych, pomoc w przeprowadzce, pomoc w znalezieniu pracy, czy też pomoc społeczno-obywatelska. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci, które podobnie jak mama angażują się w pomoc innym, córka jest prezeską Fundacji a syn wolontariuszem z zakresu doradztwa prawnego.  

Kompetencje:

Ma za sobą szkolenie WenDo, antyprzemocowe, szkolenia w ramach antyprzemocowej sieci w 2015r. W ramach działań Antyprzemocowej Sieci Kobiet badała ok. 30 programów antyprzemocowych. Wynik badań przedstawiony został na konferencji. Dzięki temu i współpracy z MOPR w Koszalinie został uchwalony gminny program przeciwdziałania przemocy z uwzględnieniem płci. Era Dialogu organizowała pierwszą ogólnopolską konferencję dot. przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Prowadzi działania wzmacniające dla kobiet.

Pasje, zainteresowania:

Łączenie ludzi z róznych swer, animacje, umiejętności organizacyjne. Posiada szerokie kontakty w swoim regionie, województwie. Jest radną od 3 kadencji w Koszalinie. Jest doradczynią biznesową, pomaga organizacjom pozarządowym w pisaniu statutu, umiejętność pisania wniosków (może doradzić), pomaga w tworzeniu przedsiębiorstw społecznych i spółdzielni socjalnych i biznesowe prowadzenie tychże. W tej dziedzinie ma tez sporo kontaktów na terenie kraju. Działania w social mediach. Zafiksowana na prawa kobiet, kwestie równouprawnienia. Tworzy sieć kobiet, które będą sobie pomagały przed wyborami. Organizuje szkolenia i je koordynuje. Aktualnie szkolenia z praw kobiet, autoprezentacji i z wizerunku - ważne dla kobiet startujących w wyborach. Zajmuje się tez osobami z niepełnosprwnościami intelektualnymi. Prowadzi też dla tej grupy szkolenia ekonomiczne dla warsztatów terapii zajęciowych. Współpracuje z Kołami Gospodyń Wiejskich. Organizuje kongresy kobiet dla innych gmin. Walczy o to, aby kobiety wchodziły do samorządów, pomaga tym kobietom. Inicjatorkazałożenia Rady Kobiet w Koszalinie. W wolnych chwilach morsuje i opiekuje się dwoma znajdami kotką Fioną  i kocurem Frankiem.

Inne informacje:

Wykształcenie ekonomiczne, księgowe, podatkowe, doradztwo biznesowe, w zakresie ekonomii społecznej, magisterskie z zarządzania. Doradztwo biznesowe, kluczowe. Aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Działa w ramach organizacji pozarządowych - tworzenie organizacji pozarządowych, współpraca samorządu z jednostkami, z biznesem, ze sfera pozarządową. Pomoc w znalezieniu miejsc pracy dla osób wykluczonych.

Dodatkowe dane kontaktowe:

-- brak informacji --

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to

Punkt pomocy dla kobiet po gwałcie

FUNDACJA FEMINOTEKA wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej. Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz,