TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

BYDGOSZCZ: Paprotki czy liderki? – debata o kobietach w polityce z udziałem kandydatek do Parlamentu Europejskiego

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Nieformalna Grupa Inicjatywna organizuje spotkanie, podczas którego z kandydatkami do eruoparlamentu będzie można porozmawiać o roli kobiet w polityce i odpowiedzieć na pytania:

  • czy są one raczej paprotkami, które mają ocieplić wizerunek polityków-mężczyzn, czy może liderkami, którym udało się przebić szklany sufit i zaistnieć w sferze publicznej, zarezerwowanej do niedawna wyłącznie dla mężczyzn?
  • jakie cechy powinna posiadać kobieta, która chce realizować się w polityce? Czy istnieje jakiś typ idealny polityczki?
  •  czy potrzebne jest zwiększenie udziału kobiet w strukturach władzy? A jeśli tak, to czy dobrym rozwiązaniem są kwoty i parytet?
  • czyje interesy reprezentują polityczki? Czy kobiety-wyborczynie mogą liczyć na to, że ich problemy rozwiążą wybrane przez nie polityczki?

O tych sprawach będziemy rozmawiać z kobietami, które zdecydowały się kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zapytamy je również o ich polityczny życiorys, motywy udziału w wyborach oraz program polityczny.

23 kwietnia, godz.19:00, 1138, ul. Sienkiewicza 6, Bydgoszcz.

Udział w debacie potwierdziły panie:

  • Beata Adamowicz (Prawo i Sprawiedliwość)
  • Anna Janosz (Platforma Obywatelska)
  • Katarzyna Kaczmarek-Sławińska (Solidarna Polska)
  • Elżbieta Krzyżanowska (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
  • Kazimiera Szczuka (Twój Ruch)

Spotkanie poprowadzi Anna Wróblewska-Zawadzka z Nieformalnej Grupy Inicjatywnej, która organizuje wydarzenie.

Nieformalna Grupa Inicjatywna zawiązała się po happeningu przeciwko przemocy wobec kobiet, który odbył się na bydgoskim Starym Rynku w lutym 2013 r. w ramach światowej akcji One Billion Rising. Obok cyklicznych spotkań dyskusyjnych, organizujemy wydarzenia promujące idee równości kobiet i mężczyzn, przeciwdziałania dyskryminacji i praw człowieka. Więcej o naszej działalności można przeczytać w zakładce „Informacje” na stronie: http://www.facebook.com/NieformalnaGrupaInicjatywna

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to