TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Cała Polska czyta posłom. Publiczna lektura Konwencji antyprzemocowej

Twój Ruch, Ruch Kobiet i Stowarzyszenie Ruch Kapitału Społecznego zapraszają do wspólnego publicznego czytania Konwencji RE o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Miejsce akcji: „Patelnia” – plac przed wejściem do stacji metra Centrum. Czas akcji: Środa 10 grudnia 2014 r., godz. 14.00. 

10 grudnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym dniu w kilku miastach kraju Twój Ruch, Ruch Kobiet i Stowarzyszenie Ruch Kapitału Społecznego organizują akcję wspólnego publicznego czytania Konwencji RE o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Zapraszamy również do dyskusji nad tekstem Konwencji, która wzbudza tak wiele kontrowersji i obaw wśród osób, które dotychczas nie zapoznały się z tym dokumentem i treścią Uzasadnienia do uchwały ratyfikacyjnej.

Szczególnie serdecznie zapraszamy polityków partii prawicowych. Na publiczne czytanie Konwencji 10 grudnia zapraszamy również do Katowic i Poznania! Dowiedz się gdzie i kiedy Konwencja będzie czytana w innych miastach.

Konwencja infografika

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to