TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Cztery kobiety w rządzie Afganistanu!

 

Prezydent Ashraf Ghani i CEO Afganistanu Abdullah Abdullah spełnili obietnicę i mianowali cztery kobiety na ministerialne stanowiska w nowym gabinecie. Izba niższa parlamentu zatwierdziła je, oraz szesnastu pozostałych nominowanych, 18 marca 2015 roku.

Afgańskie kobiety, które wcześniej głośno oprotestowały brak przedstawicielek w rządzie, przyjęły tę decyzję z ulgą.

shutterstock_165047933-605x403Stanowiska objęły:

Dilbar Nazari – ministra do spraw kobiet;

Salamat Azimi – ministra do spraw antynarkotykowych;

Farida Momand – ministra szkolnictwa wyższego;

Nasrin Oryakhail – ministra pracy, spraw społecznych, męczenników i niepełnosprawnych.

 

Podczas swojej prezentacji, Nazari obiecała, że dalej będzie działać na rzecz zwiększenia praw i możliwości kobiet w Afganistanie. „Obiecuję, że nie zawaham się podjęcia wszelkich wysiłków w celu zwiększenia potencjału kobiet” – powiedziała.

Wszystkie cztery kobiety są bardzo doświadczone i idealnie dobrane do swoich pozycji jako ministrów. Nazari była członkinią parlamentu i pracowała z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Azimi była kanclerką uniwersytetu i profesorką, a Momand jest lekarką i pracowała w kilku szpitalach państwowych. Oryakhail także jest lekarką i uczyła na Uniwersytecie Medycznym w Kabulu.

 

Opracowała: Julia Maciocha
Źródło i zdjęcie: http://feminist.org/blog/index.php/2015/04/20/four-women-were-just-approved-to-join-the-cabinet-of-afghanistans-unity-government/

 

superfemka 1 procent

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to