TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Debata: NIE dla molestowania w szkołach i na uczelniach

Ruch Hollaback! Polska, Dziewczyny na Politechniki i fundacja Feminoteka zapraszają na debatę poświęconą problematyce molestowania w szkołach i na uczelniachoraz luk w polskich prawie antydyskryminacyjnym, które sprawiają, że przeciwdziałanie temu zjawisku wciąż nie jest w polskiej oświacie zinstytucjonalizowane.

Debata odbywa się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przeciwko Molestowaniu w Przestrzeni Publicznej.

12 kwietnia (piątek), godz. 12:00 siedziba Feminoteki, ul. Mokotowska 29A w Warszawie (wejście od Marszałkowskiej 34/50).

Debata ta inicjuje w Polsce kampanię społeczną Hollaback! w szkołach i na uczelniach. Kampania ma na celu zbudowanie wśród władz szkół i uczelni przekonania, że bezpieczeństwo i edukacja wolna od dyskryminacji i molestowania jest w ich placówkach najważniejsza. Fakt, że polskie prawo antydyskryminacyjne chroni tylko pracowników pomijając całkowicie bezpieczeństwo i prawo do wolności od dyskryminacji i molestowania przebywających w szkołach uczniów i studentów nie może, i zapewne w wielu przypadkach nie jest pretekstem do tego, aby tego bezpieczeństwa nie chcieć swoim podopiecznym zagwarantować. Wiemy jednak, że czasami sama dobra wola nie wystarcza. Dlatego Hollaback! Polska, fundacja Feminoteka oraz akcja Dziewczyny na Politechniki wychodzą władzom polskich szkół i uczelni naprzeciw.

Projekt kampanii oparty jest na modelu sprawdzonym i z sukcesem realizowanym przez Dziewczyny na Politechniki. Wsparcie merytoryczne zapewnia fundacja Feminoteka, która ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zapobiegania i przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć.

W debacie udział wezmą:

  • Karolina Kędziora – wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego dr hab. Jacek Kochanowski – członek Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji na UW
  • dr Joanna Roszak – założycielka Hollaback! Polska, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
  • Bianka Siwińska – kierowniczka akcji Dziewczyny na Politechniki!, Fundacja Edukacyjna Perspektywy
  • Anna Wołosik – prezeska zarządu Stowarzyszenie w Stronę Dziewcząt
    Moderacja: Agnieszka Sosińska – Feminoteka

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to