TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Debata „Teorie wywrotowe, radykalizmy queer i postpłciowość”

InterAlia. Czasopismo poświęcone studiom queer, zaprasza na debatę. Teorie wywrotowe, radykalizmy queer i postpłciowość. Dyskusje wokół antologii „Teorie wywrotowe” oraz 7 numeru czasopisma „InterAlia” i książki „Postpłciowość? Praktyki i narracje postpłciowe w ponowoczesnym świecie” rozpoczną się w Massolit Books & Cafe, ul. Felicjanek 4, 17 maja (piątek), godz. 18.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części:

18.00-19.00: Krytyczna dyskusja wokół przesłania oraz potencjału politycznego tekstów zebranych w antologii pt. „Teorie wywrotowe” pod redakcją dr Agnieszki Gajewskiej.
W spotkaniu weźmie udział czwórka panelistek_ów: Anna Kowalcze-Pawlik, Michał Abel Pelczar, Agnieszka Kwiecień, Tomasz Sikora i Rafał Majka. Spotkanie będzie miało formę otwartej dyskusji nad odczytanymi przez panelistki_ów fragmentami tekstów z antologii.

19.00-20.00: Krytyczna dyskusja wokół 7. numeru czasopisma naukowego InterAlia (www.interalia.org.pl) dotyczącego radykalizmów queer oraz tomu zbiorowego pt. „Postpłciowość? Praktyki i narracje tożsamościowe w ponowoczesnym świecie” (red. A. E. Banot, A. Barabasz, R. Majka; Wydawnictwo Naukowe Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej). Obie publikacje ukazały się pod koniec 2012 r. Panelistka i paneliści: Aleksandra E. Banot, Tomasz Sikora, Rafał Majka, Agnieszka Kwiecień.

Czym jest postpłciowość? Czy żyjemy w świecie, gdzie każdy i każda może być tym i tą, kim chce – w świecie-hipermarkecie, w którym komponujemy swoją własną płeć, tak jak nam pasuje w danej chwili? Czy świat postpłciowy jest pewnym postulatem na przyszłość, horyzontem, do którego musimy dojść powoli liberalnymi krokami? Jak wygląda i gdzie jest queerowa utopia? Czym jest/ nie jest queer w neoliberalizmie? Czy queer to tylko płciowość i seksualność? Czy teorie queer jako projekty generalnie rzecz biorąc antywykluczeniowe, egalitaryzujące, są też projektami antykapitalistycznymi? Jak się myśli o płci i seksualności, jeśli znika nam z optyki perspektywa klasowa?

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to