TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Do 29.09 – rekrutacja do grupy Madalen / Teatr Uciśnionych o roli kobiety

madalenaKolektywa Teatru Uciśnionych zaprasza do grupy Madalen*, czyli osób pracujących metodami Teatru Uciśnionych nad tym, czym jest doświadczenie funkcjonowania w roli kobiety w społeczeństwie. Chcemy wspólnie przyjrzeć się temu jakie opresje nakłada na osoby rola kobiety i eksplorować różne sposoby radzenia sobie z nimi. Wspólnie stworzymy spektakl, który kilkukrotnie wystawimy zadając sobie i publiczności pytanie jak funkcjonować w ramach stworzonych przez społeczeństwo.

Będziemy pracować rożnymi metodami Teatru Uciśnionych, w tym teatrem forum. Podejście to zakłada pracę dźwiękiem, słowem i obrazem by poprzez znalezienie własnych środków wyrazu artystycznego dostać narzędzia do walki z opresją. Twórca Teatru Uciśnionych, Augusto Boal, zakładał, że każda osoba ma w sobie potencjał by tworzyć teatr, bo na co dzień występujemy w różnych rolach.

*Więcej na ten temat Madalen można znaleźć na stronie:http://kuringa.org/en/madalena.html

Kto?
Do uczestnictwa w procesie zapraszamy wszystkie osoby mające doświadczenie funkcjonowania w roli kobiety, identyfikujące się lub nie z tą płcią. Zapraszamy również osoby bez doświadczenia aktorskiego/teatralnego.

Co?
Będziemy spotykać się raz w tygodniu by poprzez pracę z ciałem i emocjami stworzyć spektakl i wystawić go kilkukrotnie podczas Kampanii 16 dni przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć.

Kiedy?
Spotkania odbędą się: 6.10, 13.10, 20.10, 3.11, 10.11, 17.11 i 24.11 w godzinach 17:00-20:00

Za ile?
Koszt uczestnictwa w całym cyklu zajęć to 200zł. Jeżeli cena jest dla Ciebie jedyną barierą – skontaktuj się z nami.

Kto?
Osoby prowadzące warsztaty:
Martyna Markiewicz
trenerka edukacji prawoczłowieczej i antydyskryminacyjnej używająca technik dramowych od 6 lat (m. in. Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna realizowana przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA). Uczestniczka 2-letniego kursu dotyczącego Teatru Uciśnionych realizowanego przez Barbarę Santos (Kuringa) w Berlinie. Jokerka i aktorka w różnych spektaklach realizowanych metodą Teatru Uciśnionych. Współtwórczyni i jokerka projektu Scena dla twardziela.

Eweryst Zaremba
aktywista społeczny, działacz feministyczny i kłirowy. Zajmuje się szeroko pojętą pracą z ciałem, najczęściej w kontekście politycznym. Trener samoobrony i asertywności dla kobiet i osób trans*, aktor i tancerz. Członek kolektywu trenerskiego SPINA.

Zgłoszenia
Prosimy przesyłać do 29.09 za pomocą formularza: https://www.surveymonkey.com/r/MMK6FGN

Kontakt
Pytania kierujcie pod adres: [email protected]m

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to