TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Draw the line – wyznacz granicę

draw_the_line_maleEnglish below

Projekt Feminoteki, współfinansowany z Rights, Equality and Citizenship Programme” Komisji Europejskiej, nazywa się „Draw the line / Wyznacz granicę“. W jego ramach zajmiemy się przeciwdziałaniem przemocy seksualnej i molestowaniu. Odbiorczyniami są migrantki i uchodźczynie, które w przestrzeniach publicznych, takich jak miejsca pracy, uczelnie, sklepy czy środki transportu, są narażone na przemoc seksualną i molestowanie.

Aby zrealizować założenia projektu „Draw the line / Wyznacz granicę” weszłyśmy w partnerstwo z organizacjami z pięciu krajów Unii Europejskiej: Austrii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i Bułgarii. Razem chcemy wzmocnić kobiety przebywające na terenach tych krajów. Chcemy wesprzeć je i pokazać, że mają miejsce w naszych krajach i w społeczeństwie Europy, jako równe innym obywatelki.

Będziemy rekrutować i szkolić migrantki, które chciałyby sprawdzić się w roli liderek. Osoby te po szkoleniach będą przekazywać wiedzę w swoich społecznościach. Zaproszą grupy kobiet ze swojego otoczenia, przeszkolą kobiety z konkretnej tematyki, a terminy, takie jak przemoc czy molestowanie ulegną ujednoliceniu, z poszanowaniem różnic kulturowych.

Wszystkie informacje o działaniach Feminoteki w ramach projektu znajdziesz tu: http://feminoteka.pl/category/draw-the-line-wyznacz-granice/

English information: http://feminoteka.pl/draw-the-line-project-information-in-english/

Główna strona projektu: https://www.omega-graz.at/eu-projekte/draw-the-line/

Projekt współfinansowany przez „Rights, Equality and Citizenship Programme” Komisji Europejskiej

Udostępnij

Ostatnie wpisy