TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Draw the line – wyznacz granicę

draw_the_line_maleEnglish below

Projekt Feminoteki, współfinansowany z Rights, Equality and Citizenship Programme” Komisji Europejskiej, nazywa się „Draw the line / Wyznacz granicę“. W jego ramach zajmiemy się przeciwdziałaniem przemocy seksualnej i molestowaniu. Odbiorczyniami są migrantki i uchodźczynie, które w przestrzeniach publicznych, takich jak miejsca pracy, uczelnie, sklepy czy środki transportu, są narażone na przemoc seksualną i molestowanie.

Aby zrealizować założenia projektu „Draw the line / Wyznacz granicę” weszłyśmy w partnerstwo z organizacjami z pięciu krajów Unii Europejskiej: Austrii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i Bułgarii. Razem chcemy wzmocnić kobiety przebywające na terenach tych krajów. Chcemy wesprzeć je i pokazać, że mają miejsce w naszych krajach i w społeczeństwie Europy, jako równe innym obywatelki.

Będziemy rekrutować i szkolić migrantki, które chciałyby sprawdzić się w roli liderek. Osoby te po szkoleniach będą przekazywać wiedzę w swoich społecznościach. Zaproszą grupy kobiet ze swojego otoczenia, przeszkolą kobiety z konkretnej tematyki, a terminy, takie jak przemoc czy molestowanie ulegną ujednoliceniu, z poszanowaniem różnic kulturowych.

Wszystkie informacje o działaniach Feminoteki w ramach projektu znajdziesz tu: http://feminoteka.pl/category/draw-the-line-wyznacz-granice/

English information: http://feminoteka.pl/draw-the-line-project-information-in-english/

Główna strona projektu: https://www.omega-graz.at/eu-projekte/draw-the-line/

Projekt współfinansowany przez „Rights, Equality and Citizenship Programme” Komisji Europejskiej

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to