TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Dunja Mijatović – pierwsza kobieta na stanowisku Komisarza Rady Europy ds. Praw Człowieka

Od dziś Dunja Mijatović, obywatelka Bośni i Hercegowiny, pełni funkcję Komisarza Rady Europy ds. Praw Człowieka. Została wybrana w styczniu zeszłego roku przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Jest pierwszą kobietą, która objęła to stanowisko, po Nilsie Muižnieksie (2012-2018), Thomasie Hammarbergu (2006-2012) i Álvaro Gil-Roblesie (1999-2006).

„Zamierzam kontynuować działania moich poprzedników i utrzymać zdolność tej instytucji do szybkiego i skutecznego reagowania w celu ochrony praw człowieka. Zgadzam się, że prawa człowieka są uniwersalne i że żaden kraj nie zwolniony z ich przestrzegania.

Jeśli chodzi o priorytety, moja wizja jest prosta. Krótko mówiąc jest to wdrożenie. Normy, rezolucje, traktaty są po to, aby nam przyświecały. Tak, potrzebujemy woli politycznej, aby zapewnić ich realizację. Ale nie jest to sprawa wyłącznie dla rządów. W ich wdrażanie musimy zaangażować nasze społeczeństwa  i włączyć wszystkich w dialog na temat praw człowieka. Jest sprawą najwyższej wagi, byśmy osiągnęli ponowne zaangażowanie i potwierdzenie przestrzegania praw człowieka wobec wszystkich oraz przywrócili zaufanie dla ich znaczenia dla dobra każdego człowieka.

Oczekuję współpracy z rządami, organami krajowymi, organizacjami międzynarodowymi, obrońcami praw człowieka, dziennikarzami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami  praw człowieka ” – powiedziała nowa Komisarz obejmując oficjalnie stanowisko.

Źródło: strona www Rady Europy

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to