TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Dziennikarka straciła kontrakt z powodu rzekomej ciąży

Firma zadzwoniła do mnie z informacją, że zrywają umowę, bo… jestem w ciąży – pisze Beata Sadowska.

Beata Sadowska

Kilka dni temu do mojej managerki dzwoni agencja obsługująca międzynarodową firmę logistyczną, dla której w połowie czerwca miałam prowadzić uroczysty wieczór i z którą zawarłyśmy umowę w połowie marca. Dzwoni z informacją, że zrywają umowę, bo… jestem w ciąży – pisze w NaTemat.pl Beata Sadowska.

(…) Każda firma, z którą podpisuję umowę, może zrezygnować z moich usług. Nie pisnęłabym słowa, gdyby argumentacja brzmiała: bo prezes zmienił zdanie, bo znaleźliśmy lepszą prowadzącą, bo zmieniła się koncepcja. Takie rzeczy się zdarzają, choć – przyznaję – nigdy po podpisaniu papierów. Na etapie sprawdzania dostępności i przetargów – czasami. I to jest standard, przeciwko któremu nikt rozsądny się nie buntuje.

Ale podkładać się argumentem, że „jestem w ciąży”?! Argumentem, który w zasadzie powinien brzmieć „bo przeczytaliśmy w 'Na żywo’, że pani Beata jest w ciąży”?! W XXI wieku? W środku Europy? W kraju, który chce być nowoczesny, partnerski, bez szklanych sufitów i dyskryminacji? W Stanach za taką argumentację byłby proces. U nas żałość, że żyjemy w średniowieczu.

(…) Po takich reakcjach szefów firm trudno się dziwić, że dziewczyny boją się o pracę albo powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Niby nie wolno ich zwolnić, ale zawsze można się wytłumaczyć „redukcją etatów”.

A my dziwimy się, że przyrost naturalny w Polsce jest jednym z najniższych na kontynencie: na 222 państwa świata zajmujemy 209 miejsce. Dziwimy się, że nasze społeczeństwo dramatycznie się starzeje (…)

Źródło: NaTemat.pl, Beata Sadowska: Łubu dubu, nie chcę do takiego klubu! | Grafika: Teleshow.pl

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to