TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Dziewczyny rapują – bo tak!

gr okładkaLubicie rap? To świetnie się składa! Płyta Girls Rap to propozycja wprost spod (gramofonowej) igły – a rapują same dziewczyny. Bez kompromisów, ale i na luzie, wywrotowo, feministycznie. Bo tak.

 

W grudniu 2016 roku do muzycznego uniwersum dołączyła płyta pod wdzięcznym tytułem Girls Rap. Wbrew pozorom, w stu procentach po polsku. Wydawnictwo jest efektem współpracy Akademii Praktykowania Kultury – projektu Stowarzyszenia Praktyktyków Kultury oraz Warsztatów Hip-Hop. Jednak najważniejsze są one. Ajzis, Gaga, Giga, Nietaka i Szelma. Raperki i autorki tekstów. Wśród nich są zarówno weteranki studia i sceny, jak i te  które po mikrofon sięgnęły po raz pierwszy. Które hip hop mają we krwi, i te, w których żyłach płynie punk, metal, jazz. Na płycie znalazło się pięć utworów. Dziewczyny wzięły na tapetę emocje: dumę, lęk, euforię, gniew (wkurw) i szczęście. Każdy kawałek dotyczy jednej z nich i stąd też bierze swój tytuł. W swoich tekstach raperki rozprawiają się z mizoginią i tym, czemu mówią stanowcze nie, zaglądają w głąb siebie, opowiadają o drobnych urokach świata zewnętrznego albo radzą nam, że jak się bawić to do upadłego. Bywają zupełnie na serio, ale nierzadko puszczają do słuchacza przysłowiowe oko. Zatem miłośniczki i miłośnicy rapu, klikajcie, słuchajcie, delektujcie się.

Izabela Wojnowska

 

UTWORY:

Duma

https://youtu.be/ZYQr99dKQhI

Lęk

https://youtu.be/a5PZjb3FB9Y

Szczęście

https://youtu.be/pRO7WiUeiSI

Wkurw

https://youtu.be/Utnagd7f8SA

Euforia

https://youtu.be/Nv7gr9lgbcM

 

www.warsztatyhiphop.pl
www.facebook.com/praktycy
www.facebook.com/warsztatyhiphop
www.instagram.com/warsztatyhiphop.pl

————————————————————————————————–
Album jest efektem cyklu warsztatów raperskich „Girls Rap”. Warsztaty poprowadził Mateusz „Skajs” Wilkoń, a także: Lena Rogowska, Asia Tomiak, Piotrek „DJ Anusz” Anuszewski, Piotrek „Pejot” Jurek, Konrad „DJ tabakkake” Górski i Mateusz „Elmo” Jechna.

Projekt zrealizowany przez warszawskie Stowarzyszenie Praktyków Kultury, sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawy.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to