TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Fempowerment by Feminoteka – cykl webinarów/ серія семінарів

Fempowerment by Feminoteka to edukacyjny cykl warsztatów WenDo  webinarów skierowanych do kobiet-migrantek z Ukrainy, które rozpoczynają swoje nowe życie w Polsce. Podczas spotkań będziemy rozmawiać o prawach kobiet w Polsce, technikach antydyskryminacyjnych, czy przemocy ze względu na płeć, jednak głównym celem webinarów będzie przedstawienie praktycznych informacji, pomocnych w odnalezieniu się w nowej sytuacji i kraju.

Pierwszy wybinar będzie można zobaczyć już w czwartek 15.06.23. Jego tematem będzie Równość płci – w Polsce i w Ukrainie.

Porozmawiamy o różnicach w prawie, o przemocy wobec kobiet i feminizmie, ale także o stereotypach i mitach, które zakorzenione są w patriarchalnej, wschodniej wizji świata.

Spotkanie poprowadzi Aśka Bednarczyk – feministka i aktywistka z Fundacji Camera Femina i Homo Faber, a jej gościniami będą Kamila Ferenc – prawniczka i aktywistka z Fundacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny FEDERA i Fundacji Przeciw Kulturze Gwałtu oraz Olga Łaniewska (fundacja Autonomia) – feministka, trenerka WenDo i antydyskryminacyjna, współpracowniczka organizacji feministycznych w Polsce i w oraz Ukrainie i Białorusi.

Webinary dostępne będą w języku polskim,ukraińskim i angielskim w wersji z napisami oraz w ukraińskiej wersji lektorskiej.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu naszej instytucji partnerskiej: International Rescue Comitee.

Dziękujemy!

———————-

UA

Fempowerment by Feminoteka – це освітня серія семінарів і занять WenDo, спрямованих на жінок-мігранток з України, які починають нове життя в Польщі. Під час зустрічей ми будемо говорити про права жінок у Польщі, методи боротьби з дискримінацією та гендерним насильством, але основною метою вебінарів буде надання практичної інформації, яка допоможе вам віднайти себе в новій ситуації та країні.

Темою нашої першої зустрічі буде «Гендерна рівність у Польщі та Україні».

Ми поговоримо про відмінності в законодавстві, насильство над жінками та фемінізм, а також про стереотипи та міфи, які вкорінені в патріархальному, східному баченні світу. Зустріч проведе Ася Беднарчик – феміністка та активістка з фондів Camera Femina та Homo Faber, а її гостями будуть Каміла Ференц – юристка та активістка з Фонду жінок і планування сім’ї FEDERA та Фонду проти культури зґвалтувань, та Ольга Ланевська (Autonomia Foundation) – феміністка, тренерка WenDo та антидискримінації, співробітниця феміністичних організацій Польщі, Україні та Білорусі.

Вебінари будуть доступні польською, українською та англійською мовами з субтитрами та в українській озвученій версії.

Проєкт реалізовано завдяки підтримці нашої партнерської установи: International Rescue Committee.

Дякуємо вам!

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to