TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

girls.js: Warsztaty programowania dla dziewcząt i kobiet

girlsjs_avatar

Warsztaty girls.js organizowane są przez nieformalną grupę osób związanych z branżą IT od ubiegłego roku. Można się na nich nauczyć podstaw JavaScriptu, który jest aktualnie jednym najpopularniejszych i najbardziej potrzebnych języków programowania.

 

9-10 czerwca 2017 r. w Google Campus Warsaw (ul. Ząbkowska 27/31) odbędzie się druga edycja zajęć. Są one całkowicie bezpłatne, a ich celem jest ułatwienie kobietom startu w zawodach technologicznych oraz informatycznych. W polskiej branży IT dominują mężczyźni – aż 89% programistów to mężczyźni.

 

Girls.js to inicjatywa nieformalnej grupy osób związanych z branżą IT. Organizatorzy i organizatorki starają się starają się, aby z możliwości nauki mogły skorzystać dziewczyny aktywne w swoich środowiskach – wolontariuszki, społeczniczki, aktywistki, osoby, które dobrze spożytkują pozyskane umiejętności (np. do samodzielnego stworzenia swojej strony www). Te uczestniczki, które po warsztatach chcą uczyć się dalej, mogą kontynuować rozwijanie umiejętności podczas konsultacji follow-up w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji 4.

 

Przedsięwzięcie jest finansowane przez partnerów, którymi w tej edycji są firmy GFT Poland Sp. z o.o. (Al. Jerozolimskie 56c) oraz Stepstone Services (ul. Domaniewska 50). Organizatorki szukają też kolejnych firm chętnych do współpracy, aby móc w ramach zajęć zaoferować uczestniczkom jak najwięcej udogodnień (np. podręczniki czy oprogramowanie). Organizatorzy i organizatorki pracują nad girls.js  całkowicie społecznie.

 

W tej chwili trwa nabór na czerwcowe zajęcia, podczas których zostanie przeszkolonych 21 osób. Nabór trwa do 14 maja.

 

Wszystkie informacje na temat inicjatywy girls.js, link do FB oraz do filmu z pierwszej edycji znajdziecie na stronie: http://www.girlsjs.pl/

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to