TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

#GiveElsaAGirlFriend – Fani „Krainy Lodu” proszą Disneya by Elsa stała się pierwszą homoseksualną księżniczką

ChWy_OrUoAA03bN

Źródło: independent.co.uk

Źródło obrazu: Twitter – Baby S

Oczekując na drugą część „Frozen” fani bajki postanowili, za pośrednictwem Twittera, zaapelować do wytwórni Disneya by zrobił z Elsy pierwszą homoseksualną księżniczką.

Już pierwsza część „Krainy Lodu” była przełomowa pod wieloma względami – animacja opowiadała o silnych kobietach i miłości między siostrami. Jonathan Groff (wcielił się w rolę Kristoffa) został pierwszym homoseksualnym aktorem, który podłożył głos do bajki Disneya, natomiast Oaken (sprzedawca w sklepie) był pierwszą homoseksualną postacią w bajkach Disneya (w filmie widać jego męża i dzieci – sprawdź na Tumblr – Yamino). Fani wciąż jednak czekają na pierwszą homoseksualną księżniczkę, a Elsa wydaje się idealną kandydatką. „Let it go” już stało się hitem dla środowisk LGBT, więc czemu Disney miałby nie pójść dalej i nie połączyć ją z dziewczyną w drugiej części bajki? Tego właśnie chcą autorzy hashtagu #GiveElsaAGirlfriend.
Być może wytwórnia Disneya spełni marzenia fanów bajki. Telewizja ABC, której właścicielem jest Disney, już wyprodukowała serial „Once upon a time”, gdzie pojawiają się homoseksualne pary: Mulan z Aurorą („Śpiąca królewna”) oraz Czerwony Kapturek z Dorotką z Oz.

Tłumaczenie: Maria Plucińska

Udostępnij

Ostatnie wpisy