TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Głosy Przeciw Przemocy partnerem w projekcie!

Fundacja Feminoteka, Głosy Przeciw Przemocy  i Grupa Badawcza “Gender w podręcznikach” realizują wspólny projekt “Kobiety i mężczyźni, chłopcy i dziewczęta RAZEM przeciw stereotypom płciowym”.

Kim są Głosy Przeciw Przemocy?

Głosy Przeciw Przemocy o sobie: ,,Jesteśmy grupą mężczyzn sprzeciwiających się przemocy wobec kobiet i osób słabszych oraz stereotypom, które są przyczyną tej przemocy

Przemoc wobec kobiet ma rozmiar światowej epidemii. Co trzecia kobieta na świecie doświadczyła przemocy fizycznej lub seksualnej w ciągu swojego życia.

Nie zgadzamy się na to, aby przemoc wobec kobiet była otoczona milczącym przyzwoleniem ze strony społeczeństwa i organów państwa. Dlatego jako oddolny ruch chcemy zmienić te elemOBR_Glosy_w_czapkachenty kultury, które usprawiedliwiają męską przemoc wobec kobiet oraz wzmacniają u mężczyzn przekonanie, że im wolno użyć siły by podporządkować sobie kobiety i dzieci, ale również innych mężczyzn oraz osoby nie wpisujące się w binarny układ podziału płci.

Aby przemoc wobec kobiet stała się zjawiskiem marginalnym i przestała być akceptowana potrzebna jest zmiana myślenia o rolach kobiet i mężczyzn. Obecnie chłopcy i młodzi mężczyźni są uczeni ról związanych z rolą prawdziwego macho, który musi posiadać władzę oraz traktować kobiety jak seksualne przedmioty. Kobiety zaś są uczone tego by ustępować, być grzeczne, ciche oraz poświęcać się na rzecz związku lub rodziny.

Te role społeczne oraz powszechne w naszej kulturze stereotypy dotyczące kobiet i mężczyzn są naszym zdaniem główną przyczyną fizycznej, seksualnej oraz psychicznej przemocy mężczyzn wobec kobiet.

Więcej o naszych działaniach i poglądach na stereotypowe role mężczyzn i kobiet, które obowiązują w naszym społeczeństwie możecie przeczytać na naszym blogu  http://glosyprzeciwprzemocy.tumblr.com/

Możecie również skontaktować się z nami pisząc na adres e-mail: [email protected] .”

 

loga

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla demokracji finansowanego z funduszy EOG .

superfemka 1 procent

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to