TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Gratulacje, Loretto Lynch!

lynch-605x376

 

Po pięciomiesięcznym opóźnieniu amerykański senat ostatecznie zatwierdził Lorettę Lynch na Prokuratora Generalnego USA. To pierwsza czarnoskóra kobieta na tym stanowisku. Senat podjął decyzję większością głosów 56-43.

Lynch została nominowana przez prezydenta Obamę w listopadzie zeszłego roku, ale frakcja republikańska nie pozwalała na przegłosowanie jej nominacji. Senat osiągnął kompromis na początku tego tygodnia, a w czwartek(23 kwietnia) odbyło się głosowanie.

Lynch zajmuje się walką z handlem ludźmi i prostytucją. Ratuje kobiety zmuszane do prostytucji, pomaga wyśledzić i doprowadzić do skazania handlarzy oraz połączyć matki z dziećmi, które utraciły przez porwanie. Ofiarami handlu ludźmi w celach seksualnych pada milion trzysta dziewięćdziesiąt tysięcy kobiet i dzieci rocznie.

Lynch zastąpi Erica Holdera, który ogłosił swoją rezygnację we wrześniu ubiegłego roku. Suma czasu jaki oczekiwała na zatwierdzenie odpowiada łącznej sumie czasu oczekiwania ostatnich siedmiu kandydatów.

 

Opracowała: Julia Maciocha
Źródła i zdjęcia: http://www.bustle.com/articles/78476-loretta-lynch-confirmed-as-attorney-general-after-a-mind-numbingly-long-wait?utm_source=smartgirls&utm_medium=partnership&utm_campaign=fbpost oraz http://feminist.org/blog/index.php/2015/04/23/breaking-the-senate-just-confirmed-loretta-lynch-for-attorney-general-after-a-five-month-delay/

 

superfemka 1 procent

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to