TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Grupa międzynarodowych aktywistek przemaszerowała przez strefę zdemilitaryzowaną dzielącą Półwysep Koreański.

artGrupa 30 międzynarodowych działaczek znanych jako Women Cross DMZ (pol. Kobiety Przekraczające Strefę Zdemilitaryzowaną) przeszła w niedzielę pod przewodnictwem Glorii Stein przez koreańską ziemię niczyją.

Kobiety określiły swoją akcję jako triumf pokoju i pojednania nad podziałami politycznymi. Swoim symbolicznym przemarszem uczestniczki chciały zwrócić uwagę na szereg problemów trapiących oba koreańskie państwa od blisko 70 lat – rozłąkę między rodzinami, stan praw człowieka w Korei Północnej oraz niezakończony do dziś konflikt militarny. „Udało nam się wcielić w rolę obywatelskich dyplomatek” – powiedziała 81-letnia ikona światowego feminizmu Gloria Steinem. „Było to bardzo pozytywne doświadczenie. Otrzymałyśmy ogromną ilość wsparcia”.

W akcji oprócz Glorii Stein brały udział  m.in. laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Leymah Gbowee i Mairead Maguire

Niestety, ze względów bezpieczeństwa, kobiety nie zostały wpuszczone do wioski rozbrojeniowej Panmundżon, ale do Kesungu, gdzie mieści się jedyna wspólna strefa inwestycyjna obydwu Korei.

 

Źródło: www.theguardian.com

Tłumaczenia: KU

logo batory

Rozwój wolontariatu w fundacji Feminoteka jest możliwy dzięki dofinansowaniu rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to