TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Harem Kim Dzong Una

Przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un, postanowił powrócić do tradycji swojego dziadka Kim Il Sunga i otoczyć się haremem młodych kobiet.

Kobiety, określane jako pleasure troupefile.kim-dzong-un, wybierają dla przywódcy urzędnicy państwowi. Nie tyle to nawet wybór, ile precyzyjna selekcja wśród atrakcyjnych, młodych dziewczyn, mieszkających głównie na wsi. Co roku wybieranych jest od 30 do 40 kobiet. Ich rola sprowadza się do bycia służącymi, tancerkami, piosenkarkami, które mają zabawiać dyktatora. Najładniejsze mają „szansę” zostać konkubinami przywódcy, bądź przekraczając 25 lat, przejść na „emeryturę” z odpowiednimi grantami. „To, co teraz obserwujemy, sięga aż trzech pokoleń rodziny Kim. Jest nie tylko tradycją, ale przede wszystkim demonstracją władzy oraz seksulanej siły przywódcy” – podsumowuje Toshimitsu Shigemura, profesor na tokijskim uniwersytecie Waseda. Warto nadmienić, iż Najwyższy Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un jest żonaty, prawdopodobnie z tego związku ma też dziecko. Natomiast sama Korea Północna „znana” jest z nieprzestrzegania praw człowieka, a także z więzień znanych jako „kwan-li-so”, w których przetrzymywanych jest blisko 120.000 więźniów politycznych. (KD)

Źródło: www.independent.co.uk
Zdjęcie: kobieta.wp.pl/©2014 AFP

 

loga

Rozwój wolontariatu w fundacji Feminoteka jest możliwy dzięki dofinansowaniu rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.  

superfemka 1 procent

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to