ФЕМІНОТЕКА

Телефон для жінок, які зазнають насильства

+48 888 88 79 88

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Zespół Projektu

Jolanta Gawęda

koordynatorka projektu

Wiceprezeska fundacji Feminoteka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, certyfikowana specjalistka ds. pomocy ofiarom przemocy (IPZ). 

Prosimy dziennikarki i dziennikarzy, by w sprawie informacji prasowych kontaktowali się z Jolantą.
Kontakt: jolantag@feminoteka.pl

Tatiana Sus

psycholożka, psychotraumatolożka

Psycholożka medyczna, psychoterapeutka (metoda psychodramy).
Przed wojną mieszkała w Ukrainie, w Winnicy. Studiowała na Narodowym Uniwersytecie Medycznym im. Nikołaja Pirogowa na Wydziale Psychologii Medycznej. Podczas studiów odbyła staż w Winnickim Obwodowym Szpitalu Psychoneurologicznym im. Juszczenki.
Pracuje z takimi problemami jak stres postraumatyczny, myśli obsesyjne, zaburzenia odżywiania, napady paniki, zaburzenia lękowe, zależność od opinii innych ludzi, niskie poczucie własnej wartości, zwątpienie w siebie.

Agata Bzdyń

radczyni prawna

Radczyni prawna, absolwentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu i Wydziału Prawa, Nauk Politycznych i Zarządzania na Uniwersytecie w Strasbourgu, Francja. Pracowała w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu. Prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego w Warszawie. W Feminotece prowadzi konsultacje prawne.

Małgorzata Teperek

asystentka socjalna

Pracownica socjalna z wieloletnim stażem, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci organizowanych przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W codziennej pracy wspiera osoby i rodziny w przezwyciężaniu trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły.
W Feminotece zajmuje się realizacją pracy socjalnej i poradnictwem z zakresu pomocy społecznej.

Polina Bułyczewa

tłumaczka

Tłumaczka języka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego.
Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. 
Uśmiechnięta i pomocna. Z bliskim dystansem do siebie i ludzi. Tańczy i robi jogę. „Wiem: Dobro jest piękne. Dobro zawsze zwycięża zło.”

Anna Tsyba

tłumaczka

Tłumaczka z języka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego oraz nauczycielka języka angielskiego.
Studiowała język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Początkująca reżyserka.