TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Herosi hiszpańskiego kina podczas 15. Tygodnia Kina Hiszpańskiego | matronat

Już w najbliższy czwartek w Warszawie rozpocznie się 15. Tydzień kina Hiszpańskiego.

Przegląd, który trafi do 7 miast w całej Polsce, to wyjątkowa okazja, żeby na wielkim ekranie zobaczyć najlepszych hiszpańskich aktorów.

 

MARIO CASASMARIO CASAS

Mario Casas to jeden z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Po roli romantycznego buntownika o złotym sercu w “3 metrach nad niebem” (13.TKH) niemal z dnia na dzień stał się bożyszczem hiszpańskich nastolatek.

W tegorocznym programie Tygodnia Casas powraca w nowej, poważniejszej roli. W dramacie Marcela Piñeyro p.t. ISMAEL wciela się w ojca tytułowego bohatera, pracującego z trudną młodzieżą, samotnika o skomplikowanej przeszłości.

Z kolei w najnowszej fabule Alexa de la Iglesii, WIEDŹMY Z ZUGARRAMURDI, aktor udowadnia, że świetnie sprawdza się też w komediach – za autoironiczną rolę wrażliwego „macho” otrzymał nagrodę Feroz – hiszpański odpowiednik Złotych Globów.

 

ROBERTO ÁLAMOROBERTO ÁLAMO

Wielokrotnie nagradzany aktor teatralny, w kinie znany między innymi z ról w “Skórze, w której żyję” Pedra Almodovara i “Nie zrywa się kwiatów” (14. TKH). Ubiegłoroczny laureat nagrody Goya dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w WIELKIEJ HISZPAŃSKIEJ RODZINIE – zwariowanej komedii, w której rodzina nierozerwalnie splata się z futbolem. Film zamknie tegoroczny TKH.

Doświadczenie teatralne Álamo wykorzystuje w filmie GŁUPCY, odartej z ozdobników wiwisekcji procesu twórczego, pokazującej kulisy produkcji filmowej. Aktor wcielił się w rolę reżysera, który wprowadza aktorów w świat ich postaci i pozwala zrozumieć, jak wiele ich łączy.

 

ANTONIO DE LA TORREANTONIO DE LA TORRE

Antonio de la Torre to jeden z najbardziej pracowitych hiszpańskich aktorów. W ciągu ostatnich 20 lat zagrał w ponad 80 filmach, od kina artystycznego po wysokobudżetowe produkcje.

Główna rola w KANIBALU, perfekcyjnie skrojonym, wysmakowanym studium psychopatycznego umysłu, przyniosła mu wiele nagród aktorskich i uznanie międzynarodowej krytyki, która uznała tę rolę za najlepszą kreację w karierze de la Torre.

Aktor jest też stałym współpracownikiem Alexa de la Iglesii. Zagrał w większości filmów tego reżysera, w tym w dwóch, które przypomnimy w tym roku w Warszawie: HISZPAŃSKIM CYRKU i ŻYCIE TO JEST TO.

W czasie 15. TKH aktora będzie można zobaczyć również w nowelowych LUDZIACH I MIEJSCACH i WIELKIEJ HISZPAŃSKIEJ RODZINIE.

 

JESÚS CASTROJESÚS CASTRO

Aktor, który przebojem podbił serca hiszpańskiej publiczności. Zadebiutował u boku Luisa Tosara w 9 MILACH, jednym z hitów hiszpańskiego kina ubiegłego roku.

Grany przez Castro el Niño to młody chłopak stawiający pierwsze kroki w przemytniczym biznesie na styku Europy i Afryki. Rolę w filmie Daniela Monzóna aktor – z wykształcenia technik elektronik – zdobył w castingu, pokonując kilka tysięcy innych kandydatów. Był za nią nominowany do nagrody Goya dla najlepszego aktorskiego debiutu.

Rok 2014 był dla Castro wyjątkowo udany – zaledwie kilka tygodni po premierze 9 MIL, do hiszpańskich kin trafiła “La isla mínima”, zdobywca 9 tegorocznych nagród Goya, również z jego udziałem.

 

Organizatorami festiwalu są Ambasada Królestwa Hiszpanii, Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz AP Mañana.

———————————————————————————————–

15. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w dniach 19 marca – 2 kwietnia 2015 w wybranych kinach w największych miastach w Polsce.

Warszawa / 19 – 26 marca / Kino Muranów, Kino Luna

Wrocław / 20 – 26 marca / Kino Nowe Horyzonty

Kraków / 21 26 marca / Kino Pod Baranami

Katowice / 23 – 29 marca / Kino Światowid

Łódź / 25 – 31 marca / Kino Charlie

Gdańsk / 27 marca 2 kwietnia / Kino Żak

Poznań / 27 marca – 2 kwietnia / Kino Muza

——————————————————————

Więcej informacji na www.manana.pl

oraz na Facebooku www.facebook.com/TydzienKinaHiszpanskiego

Udostępnij

Ostatnie wpisy