TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Hillary Clinton: Kobiety są postrzegane w inny sposób. To nie jest coś złego. To po prostu fakt.

hillary_clintonNie jestem Barackiem Obamą. Nie jestem Billem Clintonem.

Obaj prezentują się ze swobodą, która bardzo przemawia do słuchaczy/-ek. Lecz ja jestem w związku małżeńskim z jednym z nich i pracowałam dla drugiego, więc wiem jak ciężko pracują, by osiągnąć tę swobodę. To nie jest coś, co po prostu mają. Pracują nad swoimi wypowiedziami i ćwiczą je przed wystąpieniami. Nie chodzi o to, że próbują być kimś, kim nie są. Chodzi o to, że bycie sobą w najlepszy możliwy sposób to ciężka praca. Musisz komunikować się w taki sposób, by ludzie mogli powiedzieć „ok, kupuję ją”. A to może być trudniejsze, jeśli jesteś kobietą. Bo kto stanowi dla ciebie wzór? Jeśli chcesz kandydować do Senatu lub walczyć o prezydenturę, większość z twoich wzorów osobowych to mężczyźni. I to co działa u nich, nie będzie działać u ciebie. Kobiety są postrzegane w inny sposób. To nie jest coś złego. To po prostu fakt. Właściwie to trochę zabawne.

Chodzę na różne wydarzenia i tam przede mną na mównicę wychodzą mężczyźni. I oni będą grzmieli swoje postulaty i krzyczeli o tym, jak mamy wygrać wybory, a ludzie będą zachwyceni. Chciałabym robić tak samo, bo zależy mi na tych samych sprawach. Nauczyłam się jednak, że moje wystąpienia nie mogą być tak płomienne. Lubię silnie gestykulować, lecz to okazuje się trochę zbyt przerażające dla odbiorców/-czyń. Nie mogę też zbyt często podnosić głosu. Okazuje się to być „zbyt głośne” lub „zbyt piskliwe” albo „zbyt to”, „zbyt tamto”. Co jest zabawne, ponieważ zawsze mam wrażenie, że osoby w pierwszym rzędzie to uwielbiają.

Hillary Clinton

Źródło: Humans of New York

Tłumaczenie: Agnieszka Biela

tłumaczenie ukazało sie na stronie Agnieszka Biela – trenerka WenDo

Fot: Veni, Flickr

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to