TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Kobiece posiedzenie Senatu w USA

Źródło: the Washington Post, the Washington Times

Kobiece posiedzenie Senatu w USA
Ostatnie obrady Senatu, izby wyższej amerykańskiego Kongresu wyglądały inaczej niż zwykle. Na wtorkowym posiedzeniu z setki członków obecne były tylko dwie deputowane.

hvkyv
Lisa Murkowski, była jedną z dwóch kobiet, które uczestniczyły obradach. Skutki śnieżycy, która w miniony weekend szalała na Wschodnim Wybrzeżu nie powstrzymały jej przed pojawieniem się w Kongresie. Po załatwieniu wszystkich formalności związanych z opóźnieniami pracy izby, Republikańska Senator z Alaski wygłosiła krótką mowę:
Przyszłam do pracy, rozejrzałam się po Izbie i zobaczyłam zupełnie inny świat. Zobaczyłam, że coś się zmieniło: przewodnicząca obradom była kobietą, parlamentarzystkami były tylko kobiety, wszędzie były kobiety. To wspaniałe.
Zarówno Lisa Murkowski jak i Susan Collins (R – Maine) przekonują, że kobieca sesja Senatu nie była zaplanowanym przedsięwzięciem. Na pytanie o to dlaczego mężczyźni nie pojawili się w pracy, deputowana z Alaski odpowiedziała – Mówi to najprawdopodobniej o sile kobiet — i dodała — kobieta włoży swoje buty, czapkę, wyjdzie na zawnątrz i przedrze się przez bałagan panujący na zewnątrz.
Według najnowszych statystyk kobiety w izbie wyższej amerykańskiego Kongresu stanowią 19 proc.
Tłumaczenie i opracowanie: Karolina Ufa

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Centrum 11.11 – oficjalna inauguracja

Choć jesteśmy tam od dobrych kilku miesięcy, to dopiero teraz była okazja, by zainaugurować działanie naszego Centrum 11.11. Świętowałyśmy równocześnie 17. urodziny Feminoteki, które obchodziłyśmy