TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Kobiece posiedzenie Senatu w USA

Źródło: the Washington Post, the Washington Times

Kobiece posiedzenie Senatu w USA
Ostatnie obrady Senatu, izby wyższej amerykańskiego Kongresu wyglądały inaczej niż zwykle. Na wtorkowym posiedzeniu z setki członków obecne były tylko dwie deputowane.

Lisa Murkowski, była jedną z dwóch kobiet, które uczestniczyły obradach. Skutki śnieżycy, która w miniony weekend szalała na Wschodnim Wybrzeżu nie powstrzymały jej przed pojawieniem się w Kongresie. Po załatwieniu wszystkich formalności związanych z opóźnieniami pracy izby, Republikańska Senator z Alaski wygłosiła krótką mowę:
Przyszłam do pracy, rozejrzałam się po Izbie i zobaczyłam zupełnie inny świat. Zobaczyłam, że coś się zmieniło: przewodnicząca obradom była kobietą, parlamentarzystkami były tylko kobiety, wszędzie były kobiety. To wspaniałe.
Zarówno Lisa Murkowski jak i Susan Collins (R – Maine) przekonują, że kobieca sesja Senatu nie była zaplanowanym przedsięwzięciem. Na pytanie o to dlaczego mężczyźni nie pojawili się w pracy, deputowana z Alaski odpowiedziała – Mówi to najprawdopodobniej o sile kobiet — i dodała — kobieta włoży swoje buty, czapkę, wyjdzie na zawnątrz i przedrze się przez bałagan panujący na zewnątrz.
Według najnowszych statystyk kobiety w izbie wyższej amerykańskiego Kongresu stanowią 19 proc.
Tłumaczenie i opracowanie: Karolina Ufa

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to

Punkt pomocy dla kobiet po gwałcie

FUNDACJA FEMINOTEKA wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy, zwłaszcza seksualnej. Wiemy, że pierwszy kontakt z nami może wymagać odwagi, dlatego zapewniamy, że gdy do nas zadzwonisz,