TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Kobieta sprzeciwiła się molestowaniu seksualnemu. Mężczyzna uderzył ją pięścią w twarz

Before and after: Mary Brandon's Facebook profile picture (left), and the image taken after she was hit

WIELKA BRYTANIA | Kobieta mówi, że dostała cios pięścią w twarz gdy powiedziała mężczyźnie, by przestał ją obmacywać. Jej selfie z Karnawału Notting Hill zostało udostępnione tysiące razy – pisze Adam Withnall w „The Independent”.

Mary Brandon napisała na Facebooku, że z powodu ataku spędziła dziewięć godzin na leczeniu w szpitalu. Jej wpis obnaża ciemniejszą stronę corocznego festiwalu ulicznego, „który w założeniu ma promować wspólnotę i pozytywną energię”.

Pani Brandon zachęca innych do podnoszenia świadomości społecznej poprzez dzielenie się jej zdjęciem i „nadanie komunikatu, że to nie jest w porządku”. Od momentu gdy pod koniec sierpnia wrzuciła fotografię na Facebooka, jej zdjęcie zostało udostępnione tysiące razy.

Kobieta opisała incydent na festiwalu następująco:

Mężczyzna z tłumu złapał mnie za pośladki. Gdy powiedziałam mu żeby przestał, znowu to zrobił. Korzystając z mojego prawa do wyrażenia sprzeciwu, gdy mężczyzna dotyka mojego ciała bez mojej zgody, odepchnęłam go. Wtedy wziął zamach i zadał mi cios w twarz.

„Evening Standard” informuje, że dochodzenie policyjne związane z incydentem jest w toku. Przesłanie pani Brandon zainspirowało inne kobiety do podzielenia się doświadczeniami z molestowania seksualnego podczas tej imprezy.

Inna użytkowniczka Facebooka, Hannah Dart, odpowiedziała:

Gdy wracałam do domu z karnawału napotkana kobieta powiedziała mi, że mężczyzna przystawił jej do twarzy zbitą butelkę, gdy nakrzyczała na niego za łapanie jej koleżanki za piersi. Jestem wściekła, że ci mężczyźni zabierają nam przestrzeń i wolność, by nakarmić swoje żałosne ego. Walcz o siebie dalej, dobra robota!

Pani Brandon mówi, że niektórzy jej przyjaciele uważają, że w podobnej sytuacji najlepszą reakcją byłby „brak reakcji”.

Ale kobieta mówi, że każdy kto myśli, że „traktowanie kobiet w taki sposób jest w porządku”, powinien trzymać się z daleka od karnawału. Zapowiada:

Zawsze przeciwstawię się komuś kto uważa, że takie zachowanie może mu ujść na sucho, nawet gdybym miała dostać kolejny cios od tego frajera lub jakiegokolwiek innego frajera który myśli, że może traktować kobiety w taki sposób.

 

źródło tekstu: Adam Withnall, Notting Hill Carnival: Woman shares selfie after being „punched in the face for telling men to stop groping her, The Independent, 27.08.2014; tłumaczenie: Anna Dryjańska.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to