TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Kobieta stanie na czele Akademii Szwedzkiej. Po raz pierwszy w historii

saradaniusProfesorka literaturoznawstwa Sara Danius zostanie sekretarzem Akademii Szwedzkiej, instytucji przyznającej Literacką Nagrodę Nobla. To pierwsza kobieta w historii na tym stanowisku.

O decyzji poinformował dotychczasowy szef Akademii Szwedzkiej Peter Englund, który ustąpi ze stanowiska z końcem maja 2015 roku. Zmianę na prestiżowym stanowisku określił jako „planowaną” oraz „niedramatyczną”.

Sara Danius w Akademii Szwedzkiej zasiada od 2003 roku. Naukowo zajmuje się związkami między literaturą a społeczeństwem, jest pisarką, a także krytyczką dziennika „Dagens Nyheter”.

Sekretarz Akademii Szwedzkiej w jeden z czwartków października ogłasza w Sztokholmie laureata Literackiej Nagrody Nobla.

Akademia Szwedzka została ustanowiona w 1786 roku przez króla Szwecji. Tej konserwatywnej instytucji zawsze przewodzili mężczyźni

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to