TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

„KOBIETY MOCY” w BASZCIE CZAROWNIC w Słupsku

KATARZYNA MAJAK „KOBIETY MOCY”

MIEJSCE:  Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Baszta Czarownic

Słupsk, ul. F. Nullo 8

WERNISAŻ: 4 lipca 2014, godz. 17.00

WYSTAWA CZYNNA: 5 lipca- 7 września 2014 r.

Na wystawę „Kobiety mocy” składa się cykl portretów i rozmów ze współczesnymi wiedźmami zamieszkującymi polskie wsie i miasta. Bohaterki tego projektu to kobiety zajmujące się alternatywnymi formami duchowości. Są wśród nich uzdrowicielki, szeptunki, wizjonerki, przewodniczki duchowe oraz artystki. Kobiety są przedstawicielkami wielu nurtów pogańsstwa, część z nich tworzy i wyznaje własne autorskie systemy duchowości. Wspólnym mianownikiem ich wierzeń i idei jest podkreślanie wagi związku człowieka z naturą, której uosobieniem jest mityczna władczyni – Matka Ziemia.

Kobiety Mocy ukazane są w reprezentacyjnych, rytualnych strojach, niektóre przedstawione są z atrybutami (przedmiotrami mocy) w dłoniach: piórami, kamieniami, muszlami, bębnem szamańskim, ziołami, mieczem, sierpem, magicznymi figurkami i innymi przedmiotami przypominającymi insygnia królewskie.

Projekt po raz pierwszy zaprezentowany został w 2012 roku. Był pokazywany w kraju (Kraków, Poznań, Bielsko – Biała, Łódź), ale także na Słowacji, Słowenii i w Nowym Jorku.

www.kobietymocy.pl

http://home.baltic-gallery.art.pl/portfolio/katarzyna-majak-kobiety-mocy/

01-Kasia-zielarka-z-cyklu-Kobiety-Mocy-Majak-Katarzyna 02.-Maria-Uzdrowicielka-i-wizjonerka-Majak-Katarzyna- 03-Natalia-LL-artystka-Majak-Katarzyna- 04-Bea-ta-ktora-slucha-lasu-Majak-Katarzyna Maria-Ela-oczyszczanie-mista-kadr-z-wideo

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to