TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

„KOBIETY MOCY” w BASZCIE CZAROWNIC w Słupsku

KATARZYNA MAJAK „KOBIETY MOCY”

MIEJSCE:  Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Baszta Czarownic

Słupsk, ul. F. Nullo 8

WERNISAŻ: 4 lipca 2014, godz. 17.00

WYSTAWA CZYNNA: 5 lipca- 7 września 2014 r.

Na wystawę „Kobiety mocy” składa się cykl portretów i rozmów ze współczesnymi wiedźmami zamieszkującymi polskie wsie i miasta. Bohaterki tego projektu to kobiety zajmujące się alternatywnymi formami duchowości. Są wśród nich uzdrowicielki, szeptunki, wizjonerki, przewodniczki duchowe oraz artystki. Kobiety są przedstawicielkami wielu nurtów pogańsstwa, część z nich tworzy i wyznaje własne autorskie systemy duchowości. Wspólnym mianownikiem ich wierzeń i idei jest podkreślanie wagi związku człowieka z naturą, której uosobieniem jest mityczna władczyni – Matka Ziemia.

Kobiety Mocy ukazane są w reprezentacyjnych, rytualnych strojach, niektóre przedstawione są z atrybutami (przedmiotrami mocy) w dłoniach: piórami, kamieniami, muszlami, bębnem szamańskim, ziołami, mieczem, sierpem, magicznymi figurkami i innymi przedmiotami przypominającymi insygnia królewskie.

Projekt po raz pierwszy zaprezentowany został w 2012 roku. Był pokazywany w kraju (Kraków, Poznań, Bielsko – Biała, Łódź), ale także na Słowacji, Słowenii i w Nowym Jorku.

www.kobietymocy.pl

http://home.baltic-gallery.art.pl/portfolio/katarzyna-majak-kobiety-mocy/

01-Kasia-zielarka-z-cyklu-Kobiety-Mocy-Majak-Katarzyna 02.-Maria-Uzdrowicielka-i-wizjonerka-Majak-Katarzyna- 03-Natalia-LL-artystka-Majak-Katarzyna- 04-Bea-ta-ktora-slucha-lasu-Majak-Katarzyna Maria-Ela-oczyszczanie-mista-kadr-z-wideo

Udostępnij

Ostatnie wpisy