TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

KOSZALIN ,,MANIFA GŁOSEM KOBIET” – II Koszalińska Manifa

7 marca 2015r. o godz. 12:00 sprzed Domu Związków Zawodowych w Koszalinie wyruszy II Koszalińska Manifa aby uczcić święto 8 Marca – Dzień Kobiet w sposób czynny i aktywny mówiac o tym co nas boli i co trzeba jak najszybciej zmienić . 

Manifa to dzien w ktorym My Kobiety dopominamy się o to, aby o nas nie zapominano… W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na systemowe nierówności i wykluczenie ekonomiczne Kobiet oraz nasze prawo do godnego leczenia !
Trasa będzie przebiegała od Domu Zwiazków Zawodowych ul. Zwycięstwa 137/139 Parking , dalej ulicą Zwycięstwa do ul. Armii Krajowej 8 Parking przy BGŻ.

manifa koszalin

W tym roku głównymi tematami będą systemowe nierówności i wykluczenie ekonomiczne oraz nasze prawo do godnego leczenia .
Eksmisje czy bezrobocie to nie tylko problemy kobiet, to również problem dotykający całe społeczeństwo nie radzące sobie w gospodarce rynkowej. Jednak najdotkliwiej dotyka kobiety i dzieci, to ich najmocniej dotyka kryzys ekonomiczny, bo są zatrudniane na gorszych warunkach, częściej samotnie opiekują się dziećmi, dużo łatwiej jest im stracić zatrudnienie. Mówimy o wymiarze ekonomicznym, bo to często jest przemoc instytucjonalna. Państwo często zostawia kobiety same, jak choćby w przypadku świadczeń alimentacyjnych.
Wpływ na społeczną świadomość
Wśród tematów tegorocznej Manify znajdą się również kwestie praw reprodukcyjnych: dostępu do antykoncepcji, aborcji i in vitro, opieki zdrowotnej oraz grup szczególnie wykluczonych jak uchodźczynie, samotne matki czy kobiety powyżej pięćdziesiątego roku życia. Manifa wpływa na społeczną świadomość pewnych problemów – Chociaż chyba też przypomina, że powinnyśmy być coraz bardziej wkurzone, bo postulaty, które pojawiają się na plakatach w wielu miastach od lat są wciąż aktualne.

Szczegóły znajdziesz tu.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to