TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

KRAKÓW: 11. Tentabulles

Tentabulles­ to projekt tworzony na zasadach samoorganizacji przez kobiety i dla kobiet. To 10­ dniowe warsztaty sztuki cyrkowej (bez udziału zwierząt) dla około 30 kobiet, które odbędą się w dniach 28 lutego – 8 marca i zostaną zakończone finałowym występem w Dniu Kobiet w Krakowie.

Celem warsztatów, które odbywają się od 10 lat w różnych miastach w całej Europie jest upowszechnienie sztuki cyrkowej jako metody, która w angażujący sposób może poruszać ważne tematy społeczne, dotyczące nas ­ kobiet i lesbijek.

Rokrocznie grupa nieformalna kobiet z Polski, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Czech i Francji, na co dzień związanych z pracą w teatrze lub cyrku a także amatorek, spotyka się, pracuje nad spektaklem, a następnie 8 marca, czyli w światowy Dzień Kobiet wystawia przedstawienie otwarte dla szerszej publiczności kobiecej i osób trans*.

W grupie organizatorek z Polski są osoby od lat związane z inicjatywami społecznymi np. grupą nieformalną Ulica Siostrzana i fundacją Autonomia, Zirkus Zack z Niemiec, fundacją Manowce Kultury, redakcją magazynu Prowincja i in. Mają doświadczenie zarówno w pracy społecznej z wykorzystaniem form teatralnych i cyrkowych (organizacja obozów cyrkowych dla młodzieży z Polski i Niemiec, obozów dla kobiet i dzieci), jak i organizacji dużych wydarzeń społeczno – kulturalnych (festiwale filmowe, teatralne itd.) Trenerki poszczególnych warsztatów na co dzień pracują w cyrku, robią własne przedstawienia.

W tym roku spotykamy się w Krakowie!! Dominika, Johanna, Agata, Agnieszka i Sabina są organizatorkami Tentabulles 2015. Każda pomoc i wsparcie tu na miejscu, ale także finansowe czy telepatyczne z daleka jest oczywiście bardzo mile widziane!

Wychodzimy z założenia, że pomieszczenia, które udało nam się wynająć umożliwiają trening akrobatyki powietrznej.

Maiwenn będzie prowadzić warsztaty klauniarskie, Anja i Dominika chinese pole, Rike myśli o warsztatach z trapezu, Claire mogłaby zrobić warsztaty dotyczące techniki scenicznej (dźwięk, światło). Inne warsztaty to akrobatyka, teatr, pantomima żonglerka i inne.

Nieco zmieniamy koncept. Dalej działamy na zasadach samoorganizacji, wszystkie bierzemy udział w procesie kreacji przedstawienia i głównej jego idei. Proponujemy, by kobiety które prowadzą warsztaty, na początku więcej czasu poświęciły kobietom, nie mającym doświadczenia cyrkowego, by dać podstawy techniczne. Powinny mieć one wystarczająco dużo czasu by ćwiczyć na danym rekwizycie a także brać czynny udział w powstawaniu przedstawienia i próbach.

Johanna, Dominika i Agnieszka napisały projekt, więc mamy nadzieję na więcej pieniędzy niż w poprzednich latach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trenerki będą brały udział w projekcie za darmo, cała reszta opłacana będzie według uznania.

Termin tegorocznego Tentabulles:od piątku 27.2.15 do niedzieli 8.3.15

Trzeba się liczyć z opłatą  600 zł all inclusive.
Zaliczka 100 zł.

Z feministycznym i serdecznym pozdrowieniem
Krakowska grupa organizatorek: Dominika, Agnieszka, Sabina, Agata
ZGŁOSZENI DO 15.01.15 

FORMULARZ ZGLOSZENIOWY dostępny na http://www.autonomia.org.pl/index.php?id=aktualnosci&ajdi=113)

WYSLIJ NA ADRES e-mail: [email protected]

http://tentabulles.over­blog.org

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to