TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

„Akuszerki transformacji” w Czytelni dla Kobiet

Fundacja Przestrzeń Kobiet serdecznie zaprasza na spotkanie z Agnieszką Mrozik, autorką książki „Akuszerki transformacji. Kobiety, literatura i władza w Polsce po 1989 roku”. Książka poświęcona jest procesom przemian tożsamości kobiet w Polsce po 1989 roku, zarejestrowanym we współczesnych tekstach kultury: w literaturze pięknej, (auto)biografistyce, kulturze popularnej, publicystyce. Analizy tożsamości kobiet usytuowane są na szerszym tle przemian, którym podlega całe polskie społeczeństwo, rzucone po 1989 roku na głębokie wody wolnego rynku, globalnej polityki, a zarazem uwikłane w wewnętrzne spory wokół historii, pamięci, tradycji.

Agnieszka Mrozik – doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, adiunkt w Instytucie Badań Literackich PAN. Absolwentka warszawskiej polonistyki i amerykanistyki. Redaktorka kwartalnika kulturalno-politycznego „Bez Dogmatu”. Koordynatorka cyklicznych spotkań pt. Feminaria. Spotkanie poprowadzi Monika Świerkosz – literaturoznawczyni, redaktorka pisma „uniGENDER”, członkini Rady Fundacji Przestrzeń Kobiet.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Międzypokoleniowe herstorie” realizowanego przez Fundację Przestrzeń Kobiet w ramach Rządowego Programu Wspierania Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Termin: 19 kwietnia 2013 roku, godz. 18
Miejsce: Massolit Books & Café, ul. Felicjanek 4, Kraków
Patronat / wsparcie: Ośrodek Karta, Radiofonia, Massolit Books&Cafe

Ksiązka dostępna w księgarni Feminoteki

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to