Lego wyprodukuje figurki naukowczyń

Firma LEGO oświadczyła, że wypuści serię figurek naukowczyń w komplecie ze specjalistycznym sprzętem. Projekt został nadesłany przez dr Ellen Kooijman, geochemiczkę ze Sztokholmu, i pojawi się na półkach sklepów już w sierpniu 2014. Seria uwzględni astronomkę z teleskopem, paleontolożkę ze szkieletem dinozaura i chemiczkę w laboratorium.

lego

Firma LEGO była od dawna krytykowana za dyskryminację płciową w marketingu. Brak sprawiedliwej reprezentacji w figurkach został nawet poruszony w liście, jaki 7-letnia Charlotte Benjamin napisała jakiś czas temu do firmy LEGO, w którym narzekała, że „w zestawach LEGO dziewczyny tylko siedzą w domu, idą na plażę albo do sklepu, i nie mają żadnej pracy, podczas gdy chłopcy przeżywają przygody, mają pracę i ratują ludzi”.

Źródło: Codziennik Feministyczny


3 komentarze

  1. Wypraszam sobie, nie jestem żadną naukowczynią! Czy mogłybyście przestać robić niedźwiedzią przysługę kobietom i przestać im przeszkadzać w życiu?! Komu pomaga wymyślanie takich bzdurnych nazw, które u normalnego człowieka wzbudzają śmiech i politowanie?! Z pewnością nie kobietom, tylko właśnie mężczyznom, bo utwierdza ich w przekonaniu, że kobiety nie grzeszą mądrością, skoro wymyślają “naukowczynię”. I wcale im się nie dziwię.

  2. a kim jestes, droga Izo. Naukowcem??? W takim razie ja jestem nauczycielem. Prosze od teraz mowic do mnie Pani Nauczycielu.

  3. ministra, naukowczyni, psycholożka… aż zęby bolą. i o ile jestem całym sercem i duszą feministką to nelogizmów-dziwolągów nie zdzierżę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *