TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Lekarze zadeklarowali: Uznajemy pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim

Sześciopunktową „Deklarację Wiary Lekarzy” podpisało 3 tysiące lekarzy i studentów medycyny. W Deklaracji zobowiązali się do wierności własnemu, chrześcijańskiemu sumieniu, które ma pierwszeństwo przed prawem stanowionym. Wotum medyków w duchowej stolicy Polski to odpowiedź na opublikowanie pod koniec zeszłego roku przez Komitet Bioetyki PAN stanowiska w sprawie granic powoływania się przez lekarzy na klauzulę sumienia przy odmowie udzielania świadczeń medycznych. Zdaniem komitetu lekarze tej klauzuli nadużywają, stawiając własne sumienie przed prawem pacjenta wynikającym z ustaw -pisze Gazeta Wyborcza . – Lekarz, który idzie do szpitala, nie może być tym, który przykłada ręki do zabójstwa – szóste: „nie zabijaj”. Farmaceuta, który sprzedaje leki, nie może radzić, żeby kupować leki antykoncepcyjne. Chcemy się kierować sumieniem, chcemy jasno i wyraźnie mówić – ja tego zrobić nie mogę – mówił bp Stefan Regmunt, przewodniczący Zespołu ds. Służby Zdrowia przy Episkopacie Polski.

Wyryta w kamieniu deklaracja głosi, że „ludzkie ciało i życie, będące darem Boga, są święte i nietykalne od poczęcia do naturalnej śmierci”.

– Lekarz, który idzie do szpitala, nie może być tym, który przykłada ręki do zabójstwa – szóste: „nie zabijaj”. Farmaceuta, który sprzedaje leki, nie może radzić, żeby kupować leki antykoncepcyjne. Chcemy się kierować sumieniem, chcemy jasno i wyraźnie mówić – ja tego zrobić nie mogę – mówił bp Stefan Regmunt, przewodniczący Zespołu ds. Służby Zdrowia przy Episkopacie Polski.

Jakie to będzie miało konsekwencje dla kobiet pisze Anna Dryjańska na blogu natemat: „Czy żona premiera Tuska umrze z powodu braku pomocy medycznej, gdy zajdzie w ciążę pozamaciczną? Czy jego córka zostanie odesłana z kwitkiem, gdy po tygodniach oczekiwania na wizytę pójdzie do państwowego ginekologa po pigułki antykoncepcyjne? Czy zgwałcona krewna ministra Arłukowicza usłyszy od personelu szpitalnego, że penis i sperma gwałciciela były narzędziem w rękach watykańskiego bóstwa, więc nie dostanie antykoncepcji awaryjnej by zapobiec “darowi życia”? Jeśli jesteś kobietą która mieszka w Polsce, a nie jesteś matką, córką, żoną albo kochanką tych i innych sprawujących władzę panów i pań, to niestety masz problem.”

Tutaj można znaleźć listę  lekarzy i lekarek, którzy podpisali tę łamiącą prawo  Deklarację

 

 

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to