TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

„Mat i świat” – recenzja autorstwa Magdy Wielgołaskiej

mis_okladka2

Nowa książka Agnieszki Suchowierskiej przynosi na twarz dużo uśmiechu, a momentami wzrusza do łez. Obserwujemy świat oczami małego pluszaka, o imieniu Mat.

Mat urodził się w chińskiej fabryce. Jest świetnym obserwatorem i z ogromną ciekawością rejestruje otaczającą go rzeczywistość. Miś odbywa podróż z chińskiej fabryki do luksusowego sklepu, dalej do bogatego holenderskiego domu, z którego szybko zostaje zabrany do … polskiego lumpeksu, gdzie zostaje sprzedany na wagę. To nie koniec przygód misiaka. Trafia dalej do Egiptu, gdzie poznaje czym jest bieda i skromne życie. Miś Mat ogląda świat przede wszystkim przez filtry podziałów społecznych. Piękna historia, która pokazuje, że nie trzeba mieć wiele, żeby mieć najwięcej… do pełni szczęścia wystarczy czasem jedynie otwarte, dobre serce.

To piękna książka uwrażliwiająca na różnorodność.

Ciekawe przygody misia Mata oglądamy przez pryzmat pięknych ilustracji Tomasza Kaczkowskiego.

Agnieszka Suchowierska – współautorka (razem z psychologiem Wojciechem Eichelbergerem) dwóch książek – bajek dla dorosłych Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płcioraz Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki. Pisze także bajki terapeutyczne.

Tomasz Kaczkowski – ilustrator i wokalista z Łodzi. W zimnofalowym zespole Wieże Fabryk śpiewa o katastrofach i niepokoju, a po koncertach rysuje. Ma psa Kiwi.

***

Recenzję napisała Magda Wielgołaska działaczka lesbijska i feministyczna, na stałe związana ze Stowarzyszeniem na rzecz Osób LGBT Tolerado, wolontariuszka Feminoteki.

logo batory

Rozwój wolontariatu w fundacji Feminoteka jest możliwy dzięki dofinansowaniu rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to