TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 19:00

Szukaj
Close this search box.

Miasto niewidzialne: spotkanie z niewidomymi i niedowidzącymi warszawiakami

Fundacja MaMa zaprasza na Awanturę o Warszawę, czyli otwartą dyskusję o tym, jakie jest i jakie powinno być nasze miasto. Tematem kolejnego spotkania będzie –Miasto niewidzialne: spotkanie z niewidomymi i niedowidzącymi Warszawiakami.

Dyskusja odbędzie się 8 maja (środa) w godzinach 18:00-19:30 w MaMa Cafe (siedzibie Fundacji MaMa) przy ul. Wilczej 27 b w Warszawie. 

Miasto niewidzialne
Awantura o Warszawę to cykl spotkań, gdzie głównym tematem jest nasze miasto. Wszyscy jesteśmy ekspertami/tkami, każdy ma prawo do wypowiedzi. W każdą drugą środę miesiąca kłócimy się o wizję stolicy i jej przyszłość.

Kolejne spotkanie to otwarta dyskusja o tym, jakie trudności w życiu codziennym spotykają niewidomych lub niedowidzących mieszkańców miasta oraz jak sobie z nimi radzą. Co można zrobić by żyło się im lepiej? Jak zjednoczyć siły by umożliwić tym osobom dostęp do kultury?

Odpowiemy sobie na pytania:

  • Codzienność w mieście dla osób niedowidzących i niewidomych.
  • Bariery w komunikacji miejskiej.
  • Bariery w dostępie do kultury i rozrywki.
  • Nie jesteśmy sami – pozytywne przykłady.
  • Ćwiczenie – w mojej skórze (jak widzi osoba niewidoma).

    Zaproszeni goście
    Fundacja MaMa zaprasza do udziału w dyskusjach specjalnych gości zajmujących się tematyką miejską. W dyskusji Miasto niewidzialne: spotkanie z niewidomymi i niedowidzącymi Warszawiakami, weźmie udział Józef Mendruń, prezes zarządu fundacji „Trakt” oraz Małgorzata Szumowska, dyrektorka generalna Niewidzialnej Wystawy wraz z Pawłem Orabczukiem, przewodnikiem po Wystawie.

Udostępnij

Ostatnie wpisy

Nie obwiniaj! Wspieraj

Dlaczego się tak ubrałaś? Dlaczego wracałaś sama? Dlaczego piłaś alkohol? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś? Czemu się nie broniłaś? Chcesz mu zniszczyć życie? Te pytania to