TELEFON DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Телефон для жінок, які зазнають насильства

CZYNNY PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
OD 11.00 DO 19.00

Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00

Moja modna Mama – przyłącz się!

Projekt Magdy Mańczak „Moja modna Mama” skierowany jest do osób w wieku od 13-100 lat, każdej płci, narodowości, wyznania. Ma charakter non-profit.

Cele projektu:

– pokażmy światu rożne oblicza młodości naszych Mam – aspekty historyczny, biograficzny i kulturowy
– popracujmy nad jakością naszych rodzinnych relacji – aspekt psychologiczno – pedagogiczny
– obudźmy w sobie entuzjazm i pozytywną sferę nas samych – aspekt radosny
– pokażmy innym, że nam się chce robić ciekawe projekty – aspekt społeczny

Współpraca:

Chcesz przyłączyć się do organizacji projektu? napisz do mnie wiadomość na FB – pamiętaj, że nie otrzymasz wynagrodzenia!

Jak stworzymy ten projekt?

Zajrzyjcie do rodzinnych albumów, wybierzcie zdjęcia Waszych Mam w najróżniejszych kreacjach. Następnie zeskanujcie je i prześlijcie na adres e-mail: [email protected] (maksymalnie 10 skanów zdjęć na osobę). Proszę także, żebyście opisali je według klucza:
– podajcie rok wykonania fotografii
– historię stroju (jego opis – na zdjęciu nie zawsze wszystko widać, np. można podać kolor sukienki w przypadku fotografii czarno-białej)
– kilka słów o wydarzeniu, na które zostało zakupione, uszyte, przerobione plus ewentualną anegdotę związaną z kreacją.
(całość musi zmieścić się w opisie na FB)

Nadesłane prace będą umieszczane przez mnie na niniejszej stronie na FB – każda Mama będzie miała swój opisany imieniem i nazwiskiem album ze zdjęciami (albo jeśli chcecie zachować anonimowość, to inicjałami lub ksywą, której dawniej używali jej znajomi lub np. mąż).

Na koniec akcji zdjęcia zostaną przeze mnie wywołane i zorganizujemy wernisaż z okazji Dnia Mamy 26 maja tego roku (właśnie trwają rozmowy w sprawie jego organizacji – szczegóły wkrótce. Zaprosimy na niego Mamy, które będą gwiazdami wieczoru.

Pamiętajcie o tym, żeby uzyskać zgodę mam na publikację zdjęć oraz wszystkich osób widocznych na fotografiach. Jeśli nie będziecie mieć tej zgody – odpowiedzialność za aspekty prawne bierzecie na siebie. Na dniach opracuję jasny regulamin uczestnictwa w projekcie i zawrę w nim formalnie wszystko , to o czym tu spontanicznie piszę.

Pamiętajmy, że były to czasy bez sieciowych sklepów i Internetu:) Szafy naszych mam były wyjątkowe – wisiały w nich kreacje pomysłowe, często szyte na miarę i z konkretną, niekiedy bardzo ciekawą historią. Jedno jest pewne – nasze Mamy były wyjątkowo modne! Goniły trendy wkładając w to spory wysiłek, ale czerpały z tego ogromną radość. Co dziś z tego pozostało – zakurzone kufry na strychach (moja mama swój w pewnym momencie niestety zutylizowała, oraz albumy ze zdjęciami, do których niekiedy zaglądają. My – ich dorosłe dzieci zwykle w naszym pędzie, nie zaglądamy już do kufrów – okres strojenia się w mamine (lub tatusiowe w przypadku panów) kiecki mamy już za sobą i nie oglądamy rodzinnych albumów – bo mamy poczucie, że znamy je na pamięć.

(Jeśli kilka mam się zgodzi i udostępni nam swoje kreacje możemy zrobić także pokaz mody – z przygotowaniem pokazu nie będzie najmniejszego problemu)!

Może macie kontakty do firm, które w zamian za promocję przekazałyby dla naszych mam jakieś atrakcyjne prezenty – kosmetyki, weekend w SPA, bon na zakupy itp.? Jeśli tak – dajcie mi znać.

Skąd pomysł na projekt?

Sprawa ma zabarwienie osobiste:) Od kilku miesięcy odbudowujemy z moją mamą naszą relację, która przez wiele lat była dla nas bardzo trudna. Ostatnio spędzamy ze sobą coraz więcej czasu i obie cieszymy się z tego:) Kilka dni temu, kiedy ją odwiedziłam usiadłyśmy i zaczęłyśmy oglądać dobrze nam przecież znane zdjęcia – widziane już milion razy. I nagle spostrzegłam na nich piękną, wyjątkowo dobrze ubraną kobietę, w kwiecie swego życia – moją Mamę. Nigdy nie patrzyłam na nią w ten sposób, na tych fotografiach widziałam po prostu… mamę, nie skupiałam się na detalach. Zaczęłyśmy rozmawiać o kreacjach, które ma na sobie. Opowiedziała mi kilka fajnych historii związanych z losami naszej rodziny, tłem historycznym, przebiegiem jej życia. To był udany i miły wieczór.

Pomyślałam sobie, że zeskanuję te zdjęcia. A potem, że je pokażę światu. Następnie przyszło mi do głowy, że są jeszcze inne młode kobiety i młodzi mężczyźni tacy jak ja, którzy może chcieliby jakimś sposobem odbudować lub podreperować relację, jeśli coś w niej szwankuje lub wzmocnić więź, jeśli jest dobra, to przecież może być jeszcze lepsza!. Tak czy siak możemy zbliżyć się do naszych Mam, mówiąc im w ten sposób: „Kocham Cię Mamo – byłaś i jesteś WYJĄTKOWA”

Udostępnij

Ostatnie wpisy